Moje první navigace v Nokia 5 - více než spokojenost

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...Když někde nevím, tak si zastavím a mrknu do mapy do mobilu a jedu dál.
...
Neboli stejně používáš nějakou elektronickou pomůcku, je jedno jestli verzi "Ghůghl map" a plánovač v ní, nebo rovnou GPS. Ale nejezdíš bez žádný elektronický pomůcky "jen po čuchu", jak ses snažil tvrdit předtím.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Místo do mapy v mobilu můžu čumět do papírový mapy, v tom není valnýho rozdílu a podle papírový mapy a "po čuchu" umím jet taky.
Nepoužívám funkce "z bodu A do bodu B a namaluj mi do mapy cestu a říkej kde mám odbočit".
Koukám, že si každý den vybereš někoho, do koho budeš rejpat a chytat za sebemenší slůvko. No, dneska jsem to asi "vyhrál" já :lol:

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#18 Příspěvek od Brozicek »

Hubert_79 píše:Od doby, co mám řidičák (1997) ............
Nečekal jsem, že se diskuze k navigacím může takto zvrhnout, a zbytečně. Mimochodem více neslušných slov jsem četl od Huberta. Ekkar si jen trochu rýpnul, ale vždy slušně.
Chlapci už toho nechte, nejlépe by bylo ty 4 příspěvky smazat a byl by klid.

Já mám řidičák na auto od roku 1974. Moje první auto bylo od roku 1975 z bazaru kvůli přepravy dětí. Již od roku 1967 jsem jezdil se ženou všude na motorce JAWA 175 ccm. Ta byla také z "druhé ruky".

Až do loňského léta jsem neměl ani chytrý mobil ani navigaci, a také jsem všude dojel, a také často bloudil. I do Prahy jsem jezdil často služebně a také jsem se občas ztratil. A před dvěma roky v Brně jsem málem nestihl promoci vnuka, když jsem se ztratil na nějakých nových křižovatkách a najednou byl v nějaké neznámé vilové čtvrti a nevěděl kudy kam. Naštěstí jsem v Brně studoval (50 let tomu nazad), a když jsem náhodně najel na nějakou ulici s kolejemi, tak jsem poznal, že je to cesta na přehradu, a zorientoval jsem se.

Proto jsem napsal tento oslavný "příspěvek" na moji první navigaci. Prostě v neznámých městech je to pomůcka k nezaplacení, a letos po vánocích jsem to opět v Brně znovu ocenil.

PS: Ještě dodám, že někdy kolem roku 2003 jsem jel s movitým šéfem služebně do Německa. On vytáhl svoji už starší navigaci za cenu snad kolem "30000 Kč". Rozložil na palubní desku nějaké 4 antény a fungovalo to. Ten chytrý mobil s navigací za relativně pár kaček je proti zkušenosti z roku 2003 malý zázrak.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...
Koukám, že si každý den vybereš někoho, do koho budeš rejpat a chytat za sebemenší slůvko. No, dneska jsem to asi "vyhrál" já :lol:
Brozicek píše:...Mimochodem více neslušných slov jsem četl od Huberta. Ekkar si jen trochu rýpnul, ale vždy slušně.
...
No, víš, já mám na ty pražáky s ročníkem 79 ve "výrobním čísle" nějaký divný "štěstí" - nedávno se mě, mašinfírskýho synka z "města železnice", tady jeden pokoušel přesvědčit o větší výhodnosti trasování průjezdu přes Vysočinu při volbě trasy Praha-Brno ve srovnání s trasou přes Pardubky a Třebovou - a byl u toho taky docela fest verbálně agresivní včetně tvrzení o "naježdění kilometrů vlakem". Přitom s velkou pravděpodobností nerozpozná ani co to je sklonovník nebo co na něm najde za informaci. Prostě to jsou ti "absolventi kursů (n)asertivity", co vycházejí do světa vedení jedinou tezí - "vy jste nejlepší" ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#20 Příspěvek od jirys »

Panove na navigaci nedam dopustit ponevadz jsem jezdil po ruznych skolach v ceskoslovensku skoro poslednich 20 let tak asi 3x tydne a vedel jsem ze tam musim byt v 7 hod. rano . Bez navigace bych si nekde ani neprd . Jeste ze to Igo umi najit cisla popisna i na dedine ...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Z dob, kdy prodali jednoúčelovou krabičku za 8 tisíc, kterou podporovali s bídou dva roky, to aspoň dospělo do dnešní doby, kdy jsou i přiměřeně kvalitní navigace grátis a jsou podporované do doby, co budou vývojáři existovat. A pokud to někdo objeví poprvé v životě, tak je šťastný natolik, že napíše esej na půl strany :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#22 Příspěvek od dobrman »

Navigaci použiju párkrát do roka
mobil mám s WP8.1 a tak používám Here a zatím mi to stačí. Je u toho hlavně problém s průjezdnýma bodama a ještě pár menších problémů. Bohužel pro WP je bídnej výběr offline navigací. Pro w10 je to o fous lepší, ale žádná sláva.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

Vidíš, já mám zase "štěstí" na ty, kteří zcela bez příčiny zaútočí nebo rýpou a na ty, kteří místo argumentů hned útočí na druhého diskutujícího. Takový je život...
dobrmam: Těch WP8.1 a 10 Mobile je škoda, byly to dobré systémy, ale MS je holt dal k ledu...

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#24 Příspěvek od dobrman »

tak to tu zase trochu oživím....

jak jsem psal, mám už pět let MT s WP8.1 (Lumia 630) a jelikož MS už WP nepodporuje a mobil nejde aktualizovat na W10, mám s tím trochu problém. Když chci třeba udělat zálohu na OneDrive, píše mi to že to nejde, že je třeba aktualizovat telefon, ale to nejde, protože na WP už aktualizace nejsou a W10 to neumí :( no a pod....
Takže jsem zakoupil telefon s Androidem a teď se rozhoduju, jakou navigaci do něj nacpat. Podle "hodnotitelů" na GooglePlay jsou skoro všechny na prd :D
Takže bych uvítal tip na nějakou echt dobrou (odzkoušenou)
předem dík za info...
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Problem u navigace v mobilu nejsou ani tak mapy, pokud te prestane bavit to drbani se levou nohou za pravym uchem s mapama seznamu, nahrajes si treba tomtom a mapy cele evropy a mas klid.
Problem je, kdyz ti nekdo zavola zrovna kdyz tu navigaci nejvic potrebujes.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:Problem je, kdyz ti nekdo zavola zrovna kdyz tu navigaci nejvic potrebujes.
Onehdá jsem narazil na jiný problém. Zapomněl jsem si vzít navigaci a tak jsem nouzově použil foun - a dal jsem ho na palubku. Po 10 minutách na přímém slunci (v těch vedrech) vyhlásil stávku. To mi ještě nikdy žádná navigace neudělala.
Konkrétně z tech. specifikací: Garmin -20 ...+55 ºC, iPhone 6s 0 ...+35 ºC.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#27 Příspěvek od keemo »

Iphon je mr.dka. Je zima? Vypne se. Je vedro? Vypne se.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#28 Příspěvek od dobrman »

no jo, jablka se na sluníčku kazí rychle ..... :D :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#29 Příspěvek od tomasjedno »

Zato TomTom mi v těch únorových mrazech zcepeněl úplně a nevratně :twisted:

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#30 Příspěvek od dobrman »

Iphone má "svojí" navigaci, nebo jakou tam používáš?
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Odpovědět

Zpět na „Navigace“