regulovaný zdroj 0-30V 5A

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kuba724
Příspěvky: 92
Registrován: 28 pro 2017, 01:00
Bydliště: Karlovy vary

#16 Příspěvek od kuba724 »

Ahoj,chci se vás tu zeptat jestli by jste byly ochotni ten kdo stavěl zdroj G400 jsem dát fotky vaší konstrukce pro inspiraci jak umístit třeba chladič atd...
a pak mám hlavní dotaz jaké trafo mám použít jaké napětí aby bylo na výstupu 30V při 5A??v tom si pořád nejsem jistej nejdřív jsem si myslel 26V ale i tak se mi to zdá málo a nechci si nechat vrobit trafo a pak zjistit že mám malé napětí :cry:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Ty ten zdroj ještě pořád nemáš ?

Uživatelský avatar
kuba724
Příspěvky: 92
Registrován: 28 pro 2017, 01:00
Bydliště: Karlovy vary

#18 Příspěvek od kuba724 »

Ale :D zkoušel jsem si to zatím jen na nepajive desce a chodí to dobře ale zkoušel jsem to jen s trafem 12v protože jiné nemám a pořád si nejsem jistej v těchto věcech na které když mi odpovíte tak vždy šťastný člověk

1,)nevím jaké napeti trafa zvolit aby i při plne zátěži bylo napeti pořád 30v


2.)potřeboval bych vyměnit tranzistory KD503 za nějaké ty v tom černém pouzdru co se upevňuji na chladič jedním sroubem vím že to není žádná výhra ale já už na to mám chladič a jinak to nechci řešit

3.)jestli když udělám 2 totožné zdroje a trafo bude mít 2 vynuti pro každý zdroj tak jestli je můžu spojit paralelně abych dostal větší proud když bude náhodou potřeba

To je vše :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

V poptávce máš, že sháníš KD503. Tomu mám rozumět jak? Ty už máš nějaký ty plasťáky TO3P a potřebuješ "kováky" TO3, nebo jak teda?

Doplňující otázky:
1./ Vydrží řídicí část dotyčného zdroje třeba napětí 55V?
2./ S těmi výkoňáky se to má jak teda?
3./ Paralelní spojování dvou nezávisle regulovatelných zdrojů není úplně běžně možné.

Pokud tedy nelze synchronizovat jejich řídicí napětí do jednoho společného pro oba, říká se tomu vlečná regulace.
Pokud by při paralelním spojení jeden zdroj dával např. 25V a druhý 26,5V, potom bude přetížený ten z nich, který dává víc. Druhý s nižším napětím by se "přidal" k práci, až by napětí vlivem vyšší zátěže dál pokleslo. Proto ta "synchronizace", která je u profi zdrojů takového výkonu nutná i běžná.

Při sériovým spojení to samozřejmě kritický není, každý zdroj dá svoje napětí do společného součtu a až do maximálního proudu, dovoleného jednomu zdroji.
Jednodušeji:
Při paralelním spojení zdrojů je důležitý jejich okamžitý napětí, při sériovým zase proud. Nevím, jak jinak jednodušeji bych to napsal :D

Uživatelský avatar
kuba724
Příspěvky: 92
Registrován: 28 pro 2017, 01:00
Bydliště: Karlovy vary

#20 Příspěvek od kuba724 »

no to právě nevím jestli to vydrží těch 55V to se chci zeptat vás :)
jinak ano scháním to černé pouzdro tranzistorů v tom předchozím tématu asi jsem to blbě napsal ale to se asi nevyrábí prostě potřebuji poradit jaký tam dát tranzistor co bude mít stejné pouzdro jako kd503

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

kuba724 píše:...
3.)jestli když udělám 2 totožné zdroje a trafo bude mít 2 vynuti pro každý zdroj ..
Já snad udělám hlasování, aby se za každý vynutí a vybrace vysící za vydle na vyšni dával BAN ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“