Sháním profesionální magnetofon 16-24 stop

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Kdyby sis chtěl vylepšit finanční bilanci a zároveň moh postrádat jednu 1/4" STM610, dej vědět. Ještě jednu bych uživil :D
Ty asymetricky rozmístěný knoflíky na šavlích té improvizované režie mi něco extra silně připomínají :D
Dobře Ty! :D

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Jako zatvrzelý analogář můžu tomuhle koníčku jenom otevřeně fandit.
Asi Ti nemůžu být nijak prospěšnej, ale kdyby přece jenom:
Je tady k dispozici asi tak půl metru vysoký štos originál dokumentace podstatný většiny modulů do téhle řady bratislavských pultů. Jsou tam mj. uvedený i typy a převody traf, zapojení konektorů, drátovačky celých pultů na několik druhů sběrnic a další užitečnosti.
Včetně EPP102, EMP124, všech podstatných monitorů z osmdesátek včetně Tannoy, něco je tu i o účelných úpravách EMT desek, technický zprávy přímo z OTR rozhlasu.
Na nějaký kopírování ty plachty moc nejsou - přijeď, vybereš si, půjčíš, okopíruješ, vrátíš.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

sinclair píše:...Ty asymetricky rozmístěný knoflíky na šavlích té improvizované režie mi něco extra silně připomínají :D
No jasně, divil bych se kdyby nepřipomínaly :-) Ovšem WNC a MAC šumáky jsou předělané na moderní ADčka, bypass korekcí přes relka, výstupy symetrické přes TPA6120... Hraje to skvěle, ty vstupní trafa jsou extra třída. Dodělal jsem do toho i míchačku do sterea, jenže to bylo přes otočné poťáky, šavle se mi do toho nevešly a tak se na tom míchá dost neprakticky. Pak ještě indikátor - dvě EILka jsem splácl do jedné jednotky a sluchátkový monitor taky s TPA.
Pár fotek tady:
https://postimg.cc/gallery/1a9dftpmi/

Nad tím STM610 se zamyslím, máme dva kusy a možná bych jeden pustil, ktrom nich jsou tu ještě dva STM310 a Studery, Revox... stereo magičů máme asi dost. Zkonzultuju, rozmyslím... :-)

Mimochodem, když už jsme u té ekonomiky, mám tady už nějakou dobu na hromádce ty součástky pro Tebe. Musíme to dotáhnout :-)

Děkuju za nabídku dokumentací ELA, možná se mi něco bude hodit. Mám toho taky pěkný stoh, ale něco z drátovačky tam myslím chybí a k některým jednotkám možná nějaké servisní předpisy atd. Dokumentaci k trafům nemám vůbec žádnou a to by mě dost zajímalo. EMT určitě taky. Ale jak už jsem psal, zprovoznění toho pultu je spíš výhledově. Teď makáme na rozvodech elektriky a signálu, akustických úpravách atd... no ale asi se časem ukážu :-)

Ještě jedna zajímavost - Sinclaire, tušíš co by to mohlo být? :wink:
https://postimg.cc/gallery/2gvqxl7ga/

Taky jsem našel foto toho patchbay ELA:
https://postimg.cc/image/ioimyef5l/
https://postimg.cc/image/x7prztnq1/
Naposledy upravil(a) jef111 dne 27 srp 2018, 16:41, celkem upraveno 1 x.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Rekonstruovaný záznamový zesilovač do maďara?

Ježíšmarjá...tos mi připomněl moment hrůzy, kdy jsem nemoh vůbec nic dělat a kdy tenhle rack, ještě víc plnej liberců a linkových trafáků nesli dva metrákoví cigáni z přerovské "likvidační čety" do kontejneru...Báli se šéfa a nereagovali ani na modrý bankovky.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 13 úno 2018, 17:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Jejda, ten R&S zvukoměr se válel v RTS Brno, náš ho odtud?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jef111 »

Nevím odkud je ten zvukoměr, kolega ho splašil někde na aukru nebo na bazoši, možná tak před rokem. Je v tom zajímavá kondenzátorová kapsle a hlavně parádní preamp...

Sinclair - výborně :-) Teda tohle je přehrávák ale záznamák jsem udělal taky. Preampy jsou diskrétní celosymetrické se všema korekcema atd. I ostatní moduly jsem upravoval, v původní elektronice je chyb jak máku. Bias podle teploty lítá klidně o 5dB, bez úprav se to v podstatě nedá seřídit. V kabeláži nadělané zemní smyčky, zdroj udělaný tak pitomě že mezi trafem a hlavním elytem je asi 0,5m kabelu který ty proudové impulsy vyzařuje krásně do celého magiče, takže i do signálových traf která to nachytají, byť jsou jinak kvalitní... Ale jinak z hlediska mechaniky a hlav je ten stroj dokonalý takže si tu práci zasloužil :-)

Ty libercový přepojovače jsem bohužel získal bez traf ale zato se stohem dokumentace. Protikusů na kabelech mám sice pár desítek ale obávám se že jich i tak bude málo, takže kdyby se někomu válely doma, měl bych zájem :-)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jinovak55
Příspěvky: 170
Registrován: 20 led 2007, 01:00
Bydliště: Ústí nad Labem

#22 Příspěvek od jinovak55 »

Jsem už trochu starší muzikant ale fandím Ti , že by koníček. To je ale pořádná kobyla.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jef111 »

Díky :-) Ta kobyla pěkně žere, hlavně čas a prachy. Ale ty se musí točit, jinak by shnily nebo splesnivěly :lol:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

Na ten zvukoměr jsem si v roce 2001 brousil zuby, když se RTS vyprodával při stěhování. Byl v krásném kufru s hromadou dalších věcí. Měli tam tenkrát i věci na servis analogové techniky, jako měřící kazety, kolísoměr Grundig a elektronkový mV metr a zkresloměr Philips. Další stejný zvukoměr se vyskytoval v Praze v tom profi/hifi bazaru, původem asi z Čs. Rozhlasu.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od jef111 »

Nojo, těch věcí bylo tolik a nikomu to nebylo vzácné, tak se to povětšinou sešrotovalo a teď to překupníci prodávají sběratelnům za nesmyslný částky :-(
Na měření kolísání rychlosti používám Tesláckej zkresloměr :lol: Výstup si hodím na skop a vidím co se děje....
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od jef111 »

A co říkáte na tenhle pult? :-)
https://postimg.cc/gallery/sxlj0cd6/
https://postimg.cc/gallery/2otklnfyy/

Měli jsme možnost koupit ale nebylo kam jej dát když už byly ty ESRka...
Naposledy upravil(a) jef111 dne 13 lis 2018, 23:44, celkem upraveno 1 x.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#27 Příspěvek od sinclair »

To je ještě pologermaniová verze, druhá generace Bratislavy. Některý z těch modulů jsem na vlastní oči nikdy neviděl - hlavně ty s "avometovými" knoflíky, ale i staré verze EJU s gainem a přepínáním zádrže dole pod klikou.
To bylo někde v metru, nebo dopravním podniku - že je to mono?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od jef111 »

Netuším kde ten pult sloužil, člověk co ho prodával je od někud ze Slovenska. Přesnější info se mi teď nedaří dohledat, ta nabídka je stará už několik let. Pár jednotek z toho pultu jsem viděl a provedení mě teda nijak neuchvátilo. Jsou v tom aspoň dobrá trafa?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od jef111 »

Dnes jsem měl chvilku čas na blbosti :-) a tak jsem udělal pár fotek zajímavé techniky...

Podrobnější foto střev přepojovačů
Obrázek
Obrázek

Pár kousků další techniky...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

I nějaké bicí nástroje by byly :-)
Obrázek

.... a tuším že už by to chtělo někam přesunout, téma se koupi magneťáku nějak vzdaluje :-)
Naposledy upravil(a) jef111 dne 13 lis 2018, 23:46, celkem upraveno 1 x.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#30 Příspěvek od sinclair »

Jo, v těch šedivých modulech z 2.generace jsou tradičně výborný trafa. Vstupní provedení jsou všecko vejce, výstupní buď vejce /pokud netřeba výkonu/, anebo linkáče na M12x16 s plechama 0,18 a 0,35. Špica.

Co zavolat do ČT, jestli by nepustili toho 2" Studera, co akorát dělá křoví /ale zapnutý!/ s ostatním "studiovým" haraburdím v Dabing Street?
Ten magič pravděpodobně funguje, Voříšková s ním v jedný epizodě rejpala, točil se ochotně osmatřicítkou a celý control bridge svítil.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“