Připevnění držáku s TV na zeď

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#16 Příspěvek od jirkati »

Před pár léty jsem si vymyslel vysouvací a vyklápěcí držák na velkou plazmu. Do cihlové zdi z dvakrát pálených "ruských" cihel jsem dal 4 kovové hmoždiny dlouhé 80 mm se šroubem M 10 s kuželem na zadní straně. Po instalaci jsem se při vysunutí na 450 mm od stěny na držák zavěsil. Ani mým 100 kg se nepovedl ani náznak destrukce.
Následně jsem stejný postup vyzkoušel při rekonstrukci kuchyně, kde na těch kovových hmoždinách v pěnosilikátových tvárnicích visí skříňky s nádobím.
Asi je to předimenzované, ale funguje to. Na využití kovových hmoždin mě přivedla výměna vstupních dveří do baráku za bezpečnostní, kde přímo od výrobce byly dodány masivní hmoždiny na přišroubování zárubní do stěn, podlahy i stropu.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#17 Příspěvek od aligator »

Nespadlo na mě nic :D zeď je z dutých cihel,ale je dostavovaná z 15cm ytongu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#18 Příspěvek od kutilmil »

prevrtaj to durch a máš istotu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Bodejť, proto jsem se ptal hned na začátku, co je na druhý straně zdi.
Jebže odpověď nikde.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od workhard »

70cm? Proč by to dělal?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#21 Příspěvek od aligator »

Omlouvám se za odmlku.Byl jsem na internetu pouze přes telefon.
Na druhé straně zdi je fasáda domu.Držák by tu TV měl bez problémů unést,jelikož je opravdu z poctivého materiálu.

S tím navrtáním šikmo je dobrý nápad :)

Dle toho co čtu,jste se většinou přiklonili ke kvalitní hmoždince a dlouhému šroubu :)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#22 Příspěvek od doktor365 »

Však je to na střih, to zase nemusí být nějaká 16 hnoždina. Pokud teda nebude telka půl metru ode zdi. :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od workhard »

Jestli máš ten ytong zevnitř, tak bych spíš použil tu závitovou tyč a chemickou kotvu, 8ka by stačila, vyvrtej alespoň 30cm hlubokou 8ku díru, tyč namaž kotvou, natluč ji tam a pak zařízni na potřebnou dělku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Asi proto , že s chemickou nepřišli do styku . Je to supr . Jakákoliv věc vzdálená i jen cm od stěny , upevnění vytahuje . U 45°1:1 . Hmoždinka nikdy neudrží to , co správně udělaná chemická . Nehledě na možnost přesného doladění roztečí .

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od PavelFF »

Kotva je festovní spoj, což je výhoda. Ale je to taky nevýhoda, protože je to "nerozebíratelné spojení". Dostat tyč ven v případě změny umístění TV nebo nábytku nebude úplně jednoduché. Uříznout flexou? Pár mm zůstane trčet ze zdi. Vybrousit zbytek i s kusem omítky, což vytvoří písečnou bouři v obýváku? Nebo jak?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Taky jsou kovový kleštiny na závitovku M12. Je to různě nařezanej váleček s kuželkou se závitem, do kterýho se zatahuje závitovka. Ta kleština se i v duťákách roztáhne tak, že se to nedá vyrvat ze zdi. Závitovka se z ní dá vyšroubovat, zůstane jen díra. Na dvou mám v kinskýho termobloku zavěšenou stříšku nad vchodem cca 40 kg. Závitovky jsou namáhaný hlavně na tah ze zdi a na střih. Vydrželo to i Kirila, kdy kolem lítaly střechy.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

BOBOBO píše:Asi proto , že s chemickou nepřišli do styku . Je to supr .
Není to supr, je to jen levné a rychlé řešení. Při změně umístění TV to je pak k ničemu. A přitom zeď, která má něco udržet pomocí chemické kotvy, tak bohatě to samé unese pomocí kvalitních hmoždinek.
Do Ytongu v kuchyni stačily vždy 2 nabouchávací hmoždinky (takové vrtule), šroubky o průměru 6mm a drží na tom vždy celý regál s talířky, hrnky a ostatním bordelem o váze aspoň 100 kg naprosto bez problémů. No a ta zeď, kam to chce dávat, tak už něco držela, takže nebude jen z vápna a písku.

Uživatelský avatar
aligator
Příspěvky: 195
Registrován: 24 lis 2017, 01:00

#28 Příspěvek od aligator »

všem děkuji za vaše rady.ta závitová tyč a kotva vyhrála :) ze začátku jsem ji nevěřil,ale jak spojení zatuhlo,tak je to opravdu festovní. :) :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#29 Příspěvek od kejki »

p32 - do mizerného pískovce zděného na hlínu a mezery ještě hmoždinku nikdo nevymyslel. Jedna skříňka visí na okenních kotvách (nejdelší tuším 20cm) a druhá mnohem jednodušší práce a podstatně dražší - chemická kotva.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#30 Příspěvek od dudo02 »

p32 píše:Není to supr, je to jen levné a rychlé řešení.
Práve naopak.
Pevnostne sa chemickej kotve vyrovná máločo. Pri niektorých materiáloch je to jediné rozumné riešenie. 
A nie je to rýchle a už vôbec nie lacné riešenie.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“