Je to tuner ?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#16 Příspěvek od elektrosvit »

Já taky ne. Jen jsem Tě chtěl upozornit, abys v případě nákupu neměl nějaká přehnaná očekávání. Nic dalšího v tom nehledej. Ten prodejce je spolehlivý, akorát věc, kterou jsem od něj kdysi koupil (naštěstí nebyla drahá), byla uvnitř v horším stavu, než jsem čekal. Prodejce o tom nejspíš ani nevěděl...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#17 Příspěvek od dvorak »

OK, děkuji za pochopení. Já jsem od něho na podzim již něco koupil a nebyl jsem zklamán, spíš naopak, neboť ten konkrétní typ radia jsem předtím bezvýsledně sháněl a skoro jsem tomu nemohl uvěřit, když jsem ho na Aukru uviděl. Navíc za velmi přijatelný peníz a jak se potom ukázalo funkční.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hubert_79 »

dvorak: Já proti tomu taky nic nemám, leccos jsem v/u popelnic našel zajímavého a dosud funkčního - třeba Tesly ARS 9218 v téměř intaktním stavu. Ale nazývejme věci pravými jmény :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Jojo, je to tak 50:50.
V 50% tomu prodejce jakžtakž rozumí a ví, co za hrůza je uvnitř. Ten Vám fotku vnitřku nepořídí.
Druhých 50% jsou prodejci, co opravdu netuší, co mají v rukou a ani tedy netuší, co má být uvnitř a jak to tam má vypadat. Většinou fotku vnitřku ochotně pořídí.
Já takhle koupil nějaké přístroje jen párkrát a vždy se mi povedlo prodejce přinutit, aby podle mnou zaslaného postupu aparát otevřel a vyfotil zevnitř. S těmi, kteří to rovnou odmítli jsem už dál nekomunikoval.
Jen jednou se mnou vyjebal jak s malým klukem bezdiakritický, hrubkový a smskový sopel, co mi střelil za dvojku zvenku moc pěknou TW140 Studio. Uvnitř vše "skoro" originální, až tedy na nevratně uřízlý, zdrojový roh hlavní desky, která byla v oblasti konců spálená od trafopájky. Místo toroidu bylo čínské trafo tak 50VA.
Ten malej hajzl mi poslal fotku vnitřku, kterou ukradl někde na netu a co nešla tak jednoduše objevit - byla zasunutá pod jiným názvem ve vlákně jedné, sopláky navštěvované diskuse.
Už je to taky drahně let, co se na Aukru poprvé objevilo něco, jako TW200, zvenku vypadající opravdu jako originál - nic navíc nevrtáno, nepředělána síťová přívodka za euro, nic. Krása. Vyvolávačka 1.990.
Prodejce, nic zlého netuše, na moji prosbu sundal horní dekl a pořídil jednu fotku. Ukázalo se, že zesilovač je i celkem pěkně, ale bohužel kompletně přebastlen na "vrábelské desky". Původní byla bohužel jen kastle, modulometry, radiátory, plechová příčka uvnitř a na ní síťové trafo. Mělo to v tomto stavu cenu tak maximálně tisíc korun a díky absenci fotky vnitřku u dražby, se vydražil za nějakých devět tisíc korun - to jsem nechápal.
Umím si ale barvitě představit, jak byl nový majitel "zaskočen" :D pokud si našel třeba fotky originálního exempláře, co nafotil třeba Kuba Fulín - pctun.

Dneska už bych měl strach na Aukru cokoli koupit. A když už je to solidní, tak je to předražený jak blázen, neboť skoro každý prodejce "zkouší". Není pro ně problém rozjet o dva týdny později aukci s jinou sadou fotek, ale s o něco nižší startovací cenou.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#20 Příspěvek od elektrosvit »

Zas tak kritické to s nákupy na Aukru není. Chce to nekupovat první věc, kterou uvidím, ale průběžně sledovat, porovnávat, a kolikrát i docela dlouho čekat. A to se mi zatím vždy vyplatilo. Taky jsem si dal strop 500 Kč/věc a pokud jde cena výš, dál nepřihazuji.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“