ETA Gratus Fresh 2 - regulace otáček - vyřešeno

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
texi
Příspěvky: 353
Registrován: 25 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od texi »

U mě šly otáčky stále na max - byl rozsypaný magnet na rotoru, pomohla pouze výměna rotoru - servis ETA okamžitě poslal nový.

Uživatelský avatar
Miki30
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2023, 01:00

#17 Příspěvek od Miki30 »

Závada

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#18 Příspěvek od hajeklubos »

Pro Warcz.
Měření trimru obecně. Hodnota trimru bude na něm napsaná. Mohlo by jít o 100kohm. Asi PIHER z GM za 12Kč to nevím jistě, pouze podle tvaru.
Největší a stálý odpor (M1) mají mezi sebou dvě nožičky nad spínačem. Při protáčení proti běžci, to je ten u drátů, musí každá noha chodit bez vynechávání v podstatě od 0 do 100kohm. To vše na trimru odpojeném od regulátoru v třídrátovém propojení. Každý drát na jednu nohu. To je návod i pro toho kdo to dělá poprvé.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Jestli se k původní závadě mohu vyjádřit, tak samozřejmě problém vznikl "zautomatizováním výroby" a následným zúkolováním práce s menší kontrolou. Doteď mašinka jede a když jsem to zpětně kontroloval s ostatními výrobci, tak si opravdu nemůžu stěžovat. Dnes je už taková doba, kdy je nejlepší u nové věci po záruce si zavolat známého, co tomu rozumí, ať to zkontroluje a případně opraví zavčasu za nějakou tu úplatu. Včera jsem byl u známého, kde jsme nakonec zjistili, že u lednice s mrazákem je problém v kompresoru a nemá cenu řešit opravu po 14 letech funkce a je lepší koupit novou a lepší a za 2/3 původní ceny. Dnes něco opravovat s cenou opravy, která se rovná polovině nové ceny lednice, tak to je nesmysl a nikde není jistota, že se to za pár let zase nepodělá.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“