Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PixelOrgy »

Na Brno celkem kvalita, rano auto reportovalo -9.5°C, definitivne to zabalil i vyhrev volantu (uz nejakou dobu ho ale podezrivam z nespoluprace) a ja jsem premyslel, jak ridit a zaroven se volantu nedotykat. Moc to nejde.

V praci (asi za odmenu) pres vikend asi nejelo topeni, protoze v kanclu bylo rano kolem 15°... ale furt dobry, kolegum o kus vedle pruvan pres vikend otevrel asi spatne dovreny okno a meli tam dneska 3°, tak jeli domu :-D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#17 Příspěvek od Achab »

Svého času byla v práci kvůli zimě dokonce stávka - snad první od roku 1948.
Kotelník se ožral tak, že do rána zamrzlo i topení. :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Achab píše:U mě větší zima odhalila rozštelované tepelné pojistky u přímotopů. Při delší době provozu některé vypínají dřív než termostat, je to znát i na poklesu teploty v místnosti. Ale těch pár dní už to vydrží...
Nevydrží, s každým rozepnutím se ti vyprskaj víc a víc až kleknou úplně. Co tam máš, hnědej kvádřík s dvěma fástony a bimetalovým diskem?
Jo a může za to ten, kdo na přímotopu někdy něco sušil. :wink: Jak ten italskej pojistkovej bimetal jednou rozepne, tak už to jede...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

Jsou to holé bimetaly přinýtované přímo na nosném izolantu topného tělesa. Asi nezbyde než je nahradit jiným typem, nebo úplně vyřadit. Na přímotopech se nic nesuší, ale mají už skoro 20 let...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Jo to máš ty potvory s topnou klikaticí 2 x 1kW prostrkanou skrz něco jako slídovej nosič a ty bimetaly jsou přinejtovaný na hraně toho nosiče. Kdysi jsem jich měl pytlík, ale výrobce je už pár let odmítá dodávat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#21 Příspěvek od Achab »

Označení je DAVO, ale už nevím kdo to vlastně vyráběl. Byly v provedení s ventilátorem nebo bez. Standard 2×1kW, ale daly se sehnat i samostatná tělesa 2×1,5kW.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Včera večer -12 a v poho 3,5km na pivo . Dnes teplota nyní stejná , ale budu přítomen u manželky . Jo a topím pro jistotu v nebytových prostorech .

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

Na Sibiři by kvůli těm pár stupňům snad ani nezatápěli...
Děti na Sibiři nezastaví v chození do školy ani padesátistupňový mráz.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Novinářská kachna, koukni na Ventusky. Nikde na Sibiři už týden nebyla 2 m nad zemí větší zima než -40. -50 je až někde kolem 9 km vysoko.
Na severním pólu je při zemi pouhejch -10. Zato na jižním je -50. Zvláštní, na jižní polokouli by mělo být pozdní léto. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

Zpráva je skoro tři měsíce stará, ale hodí se k tématu...
Naposledy upravil(a) Achab dne 26 úno 2018, 18:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#26 Příspěvek od monterjirka »

MetalGod píše:Tak se hlavně vyhejbej ... obchoďákům. ...
Existují tvrzení, že je hodně špatné pro šíření chřipky, když tlačíš vozík, nevíš kdo ho měl v ruce, a přitom bereš do ruky potraviny...

Tak si preventivně udělejte svařák nebo si dejte skleničku koňaku, slivovičky,... aby vás ty bacily neporazili...

Já jsem pár dní nenuloval teploměr a mám tu nejnižší naměřenou -19 :(

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#27 Příspěvek od konosuke »

už chodím do rachoty s chorobou šestý (!) týden a ne se toho zbavit, na felčary a jejich čárymáryfuky nevěřím, pilulky z apatyky mají účinnost lentilků nikoho neohrožuji - na bojišti jsem ve firmě sám, naopak ! chyt jsem nejspíš víra v MHD, marketu nebo hospě, na kole jezdím furt co by ne, chodník klouže méně než vozovka, tož tak asi jo a na ciferníku Auriol z Lidlu zrovna máme -8°C
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

je zvláštní, že od doby, kdy má pracovní činnost probíhá většinou venku pod širým nebem, tak jsem nějak extra nemarodil. A v takovým počasi je docela sranda "bojovat" z kabelem, kterej je normálně celkem poddajnej - a v takovým mrazu je to docela namáhavá činnost jej smotat..
PS:
nevíte někdo, při jakým mrazu to vzdají alkalický baterie?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#29 Příspěvek od Achab »

Jaké kabely taháte? S PVC se běžně nemá dělat pod +4°C, za mrazu leda tak nahřát a rychle rozmotat do výkopu...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#30 Příspěvek od Artaban001 »

No nemyslím ani protahování kabelu, ale kabel od předtápěcího stojanu (3KV/800A), nebo klasická prodlužka na 3X400V/64A.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“