Ch341, programovací soft.

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

No keď sa nebojíš vírusov, tak tu je. Mimochodom, dialógové okná pre Load a Save vyzerajú podivne, ale dá sa.
Přílohy
CH341A.png
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem to prošel antivírama, přeinstaloval jsem si ESET na nejnovější zkušební verzi ESET Smart Security Premium, nic nenašel viz příloha, ani ten původní. Také jsem to projel tím Virus Total a ten nyní ukázal méně vírů než jsi uvedl ty.
V tom Virus Total jsem zkoušel testovat i jiné soubory a v každém byly nějaké ty vírusy.
Když jem ale z toho ulož.to začal stahovat ten tvůj soubor tak mi to bloklo a musel jsem povolit stažení, tak nevím, jdu jej otevřít.
Přílohy
Antivírová kontrola.PNG

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od otakarv »

Tak jsem program spustil, trochu se zasekával při spuštění. Jako jazyk byla čínština a nejde přepnout na angličtinu. Pokud jsem jej chtěl zavřít tak se nedá, pouze restartovat počítač. Mám stažený jiný, verze 1.30 a ten mi jde celkem slušně jenom tam nemohu najít dialogové okno Load.
Přílohy
Hláška při pokusu o zavření aplikace
Hláška při pokusu o zavření aplikace

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Vybalil si ho celý aj s ostatnými súbormi? Má to angličtinu a dve čínštiny, v priečinku Languages, to tam musí ostať. Angličtina je predvolená po spustení programu. Ešte je tam driver, ten treba nainštalovať. Je to starý program, možno má problém s diakritikou alebo medzerami v ceste k súboru. Skopíruj ho niekde bližšie, napríklad do priečinku v C:\programmer\.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

Přišly mi paměti z číny GD25Q32BSIG tyhle tak jsem si řekl že budu programovat. Na CH341A
Založil jsem jednu, dal zkontrolovat zda je prázdná. Pak jsem otevřel soubor bin a spustil auto programování. Vše proběhlo v naprostém pořádku, podle těchto přeložených hlášek:

Určitě chcete smazat? Vymazáno nebude obnoveno.
Dokončeno mazání čipu, zkontrolujte, zda je prázdný!
Chip hlavní paměti jsou prázdné!
Všechna operace byla dokončena.
Chip a vyrovnávací paměti stejné!

Programátor jsem odpojil od PC a sundal paměť, po chvíli jsem zkusil tuto paměť opět dát do programátora a zapojit do PC, tabulku jsem před tím spustil nanovo. Chtěl jsem vyzkoušet přečíst paměť ale nedalo se, chtěl jsem vymazat obsah také se nedalo. V programátoru mi to vypisovalo: Detection fails, could not find the chip(Detekce selže, nemůže najít čip).
Zkusil jsem jinou paměť a to samé. Takže mám asi doma padělky, že ano?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Skontroluj, ci vsetky piny pamate maju dobry kontakt.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od otakarv »

Kontroloval jsem několikrát a sedělo to.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

Hlavne si nepopliesť kam ich zapojiť a ako (kde je pin 1). 25xx sú 3,3V SPI Flash, keď ich dáš na 24xx pozíciu čo sú 5V pamäte, je po nich. Smerodajný je nákres na programátore, nie v programe.

Na skúšku by ti stačil nejaký BIOS čip zo starej dosky.

Edit: akú redukciu si použil?
Edit2: GD je sračka značka. Lepšie sú MXIC a Winbond.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od otakarv »

Mám to zapojené viz příloha. Tu paměť přichytávám malým kolíčkem na prádlo, plastovým.
PotPalo píše: Edit2: GD je sračka značka. Lepšie sú MXIC a Winbond.
Teprve se učím :wink: .
Přílohy
IMG_20190209_185937 – kopie.jpg

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#25 Příspěvek od patrikvarga »

,,Preložil,, som CH341A do SK.
Stačí nakopírovať do ,, Languages ,,
Přílohy
sk.rar
(2.96 KiB) Staženo 498 x

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od otakarv »

Za sebe děkuji :agree: . Sice mi jeden známý poskytl program pro CH341A verze 1.30, kde je také slovenština ale ne tak dokonalá jako ta Tvoje. Už jsem si jí nainstaloval a funguje perfektně.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od PotPalo »

Ako pozerám, tak meriam, ale máš to osadené zle, malo to byť ešte o pin nižšie. Vrchné piny máš v 24xx pinoch.

Prichytenie kolíčkom neviem neviem, ale s novými pamäťami by to teoreticky mohlo fungovať. Ja som ich vždy naletoval na tú doštičku, než som si kúpil na to päticu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od otakarv »

PotPalo píše:Ako pozerám, tak meriam, ale máš to osadené zle, malo to byť ešte o pin nižšie. Vrchné piny máš v 24xx pinoch.
Pokud všechno jiné pasuje pak to mám osazené ve správných pinech, kontroloval jsem to, je to v 25xx pinech a výřez na destičce souhlasí s potiskem na PCB programátora. Tečka na paměti je nasměrována na pin č.1, opačně by se IO hřál.

Mimochodem, jakou máš tu patici (objímku)?
Přílohy
Přichycení paměti kolíčkem na prádlo.
Přichycení paměti kolíčkem na prádlo.
Zde je vidět piny pro 24xx, jsou 4 ve dvou řadách.
Zde je vidět piny pro 24xx, jsou 4 ve dvou řadách.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od PotPalo »

Daj si hľadať obrázky "dip8 to soic8". Najprv som mal tie miniatúrne kde som vždy priletoval IO, naprogramoval, a odletoval. Potom som kúpil takú tú päticu kde sa osadí čip. Sú 150 mil (pre 24xx) a 200 mil (pre 25xx).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od otakarv »

Tak mi to nedalo a znovu jsem nahodil ten jeden dnes naprogramovaný na destičku, připnul kolíčkem na prádlo a spustil čtení a ejhle, vše proběhlo v pořádku. Vzal jsem i ten druhý a nešlo nic, tak jsem se na jednotlivé piny podíval hodinářskou lupou a zdálo se mi když IO jen volně ležel že pin č.5 je malinko ve vzduchu, tak jsem jej pinzetou přihnul, znovu osadil a přitiskl kolíčkem na prádlo a spustil čtení a šlo to.
Tak jsi měl pravdu PotPalo, tys piny pájel a pak byl kontakt dokonalý, já se toho pájení bál, je to přece jenom 8 pinů a to odpájení mi moc nejde.
Tak jsem zase o kus dál a nyní se i mi to už zdá jednoduché :wink: .
Ještě se poohlédnu po nějaké té patici, ale stejně při těch mých opravách nevím zda to vše využiji ale zase na druhé straně jsem se to chtěl naučit, seznámit se s tím.
Přílohy
Už to funguje jak má.
Už to funguje jak má.

Odpovědět

Zpět na „Software“