Relátka LUN a jejich parametry

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#16 Příspěvek od weed_smoker »

Pártěch LUNek někde mám,používaly se na AC do 100V(24V,48V...),ale mám asi 3,který BYLY použitý v 230V obvodu,ale jen na nějakej stykač,hlavní pojistka na kontakty těch LUNek byla T1.25A.Na tý DPS bylo logo CHIRANA.Měly 2 nebo 3 přepínací kontakty.Na spínání 230V se používaly do 5A relé RGI(RFT) a řada RP(např.RP210,RP100...) ze ZPA.Ty snesly snad 8A.V tý době už se v cizině používaly SSR (výkonový optočleny s AC výstupem),třeba MP240D4 a různý GRAYHILLy na proudy do 10A a pak různý CRYDOMy,HITACHI atd. obvykle do 40A/480VAC.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Používaly se jich tisíce v tkacích strojích Acutis .
Servisoval jsem je cca 7 let a určitě bych nespal , kdyby to bylo jak píší nepamětníci, ale pohádkáři . Netvrdím , že ve světě nebyly lepší . Ale v ČSSR plnily své funkce . A plní i u souseda dodnes .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Njn, vsechno bylo v CSSR lepsi :-)
Ty si tyhle skvele vytvory realneho socializmu narvi kam chces, ostatnim doporucuju umistit je do kose kam patri, jsou opravdu k nicemu.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

S dementem co nečte , nelze diskutovat .

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Napsal dement co zvlada jen ctrl+c, ctrl+v :-)

Uživatelský avatar
sakal
Příspěvky: 1
Registrován: 20 črc 2020, 02:00

#21 Příspěvek od sakal »

Dobry den,
Dekuji za katalog relatek LUN, nicmene rozebral jsem jich nekolik z ruznych zdroju (od Hadexu az po specialy delane na zakazku s AuNi kontakty) a ve vsech nebyla v kontaktovem svazku pribodovana pruzina kontaktu k privodu do patice.
Inu, rozebral jsem rele Siemens V23154 (ktere se mi zda byti predlohou
onoho LUNka) a zde pruziny kontaktu k privodum patice pribodovany JSOU.
(a to jednim bodem 0.8 mm presne mezi dirkami)
Tedy v relatkach LUN je nezavisle na materialu kontaktu jeste jeden "kontakt", ktery vznikne pouhym pritlacenim nytkem v izolacnim dilu kontaktoveho svazku. To by mohlo vysvetlit velkou poruchovost techto relatek.
Takto hrubou konstrukcni chybu bych od podniku vyrabejici Aerospace necekal.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“