HDD Samsung HM641JI

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

danhard píše:To by mohl ten kombinovanej HD pomoct, má 8GB SSD.
A jakým způsobem se určí, co půjde na SSD a HDD? Disk si to dělá sám třeba podle nějaký statistiky přístupů a nebo to dělá systém v PC?
Už jsem nad tím kombiňákem špekuloval při koupi repasovanýho HP EliteBooku ale nakonec jsem skončil u 256GB SSD a na velký věci potřebný jen občas mám externí HDD. Naštěstí má Elitebook eSATA štekr. Honit externí HDD přes USB, již nikdy více...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

danhard píše:Co je to SATA ?
Mám tu jeden takovej 1TB a nejde mi do mý nabušený 486 připojit :lol:
Jo, to mě pobavilo. :lol: Ale toto za padesátikorunu se používá na staré NB normálně.
Jinak stačí si ty kombinované vyzkoušet a nepouštět rozumy, že se tomu nedá věřit. Ale to bude asi tak se vším. Diskuse o přístupu na 7200 otáčkách s pamětí 1-2 GB v NB je vlastně jen o hovnu. Kdo chce rychlý přístup, tak si tam dá rovnou SSD a místo DVD mechaniky HDD. Zvláště, když to mění u NB starého asi 8 let.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

Jen k té výměně disků. Nedávno jsem se takhle napálil, když v ntb začal odcházet 500GB klasický 5400 otáčkový disk od IBM. Nahradil jsem ho 7200 otáčkovým WD, což normálně nedělá problém. Ovšem v tomto případě byl ten WD o fous menší, takže nešlo udělat kopii disku 1:1. Nefunguje ani původní obnovení systému, které s tím počítá. Naštěstí to nevadí.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“