Plašení holubů

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ti holubi v okolí velkých měst jsou totálně zmagoření.

Čekal jsem na hlaváku v Praze, kdy jim jeden holub vlítne do občerstvení mezi rohlíky. V Brně je to to samý. Ani na jednom místě nemají co dělat, a stejně tam jsou. Stačil by jeden chlap s flusbrokem a pytlem.

Ale to by zas řvali ochráci zvířat. Poslal bych na ně památkáře, to jsou taky dobří magoři, ať si to vyřídí mezi sebou. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

sis2 nakousl jedno z možných řešení. Má starou ale funkční elektrickou plácačku na mouchy. Generátor z ní by asi mohl posloužit. Jen to tahání drátů ve vhodné vzdálenosti od sebe, tak aby nevadily malým ptákům by byl asi opruz.
Napadlo mi ještě jedno řešení, něco jako se používá na letištích nebo vinicích. Pouštět v nějakém náhodném intervalu zvuk dravce. Jenže jak už tady padlo, holubi jsou zdegenerovaní a je otázka jestli by to na ně fungovalo. Přiznám se, že tahle varianta by se mi líbila víc.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

O té degeneraci bych si nebyl jistej - viděl jsem i holuby, který si poradili i s těma bodlinama - jeden se mezi těma drátkama proplétal jako partyzán v zákopu. Na přistání mu stačilo i místo na lampě veřejnýho osvětlení. na ty drátky pak přeskočil, protože začínaly hned vedle ty lampy. Stačí sebemenší náznak vhodnýho místa a už to začnou okupovat a hnízdit. Jednou se předemnou vzneslo hejno, tak jsem se ohnal rukou a jeden to schytal. Na zemi se oklepal a odlítnul pryč. Kdyby neměli co žrát, tak tam nebudou - jenže vykládejte to děckám a stařečkům.. A nakonec nejen jim. Kolik jídla najdou i v odpadcích..

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“