Volná verze Office

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

No jo, na co používat kompletní kancelářskej balík, co je pro všechny zadarmo, když tam můžeš mít řádně ořezanýho kripla od M$ :roll:.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Standa99 »

Každý má možnost volby.

@kajsmentke: Nyní prchám, ale udělal jsem (na virtuálu) video se slovenským exáčem, kde je vidět jen online instalace.
https://www.youtube.com/watch?v=65MR4Mz6mK8
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#18 Příspěvek od Osmdesat »

LibreOffice je pomalý jako rakovina, takže za mě palec dolů.
Osobně používám starý MS Office 2002, koupený za pakatel, s nainstalovaným Compatibility packem pro formát DOCX.

Možná i to je cesta - koupit z druhé ruky originál Ofis nějaké starší verze...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Asi myslíš spíš 2003 verzi? Ta sice použitelná je, když se doinstaluje ten compatibility pack, ale teoreticky je zranitelná na nějaký nově objevený chyby, už není dávno podporovaná. Jasně, je to vysoce nepravděpodobný, ale radši bych měl aktuální LibreOffice, než 15 lety starý MSO. Pomalosti jsem si ale nikdy nevšiml a to tu v práci nemáme žádný děla.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Office 2002 = Office XP

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

Aha, jasně, já to mám zažitý jako XP. Tu bych ale teda nepoužíval vůbec, to spíš tu 2003.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Ten compatibility pack ma tiez problemy s kompatibilitou, niektore dokumenty to pekne s***vi. Inak funguje aj s Officom 2000.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#23 Příspěvek od Achab »

rnbw píše:...problemy s kompatibilitou sa vyskytuju aj medzi roznymi verziami MS Office.
Která verze je nejvhodnější pro Win10, funkčně i uživatelsky?
Uvažoval jsem o licenci Office Home and Student z druhé ruky - dostupné verze jsou 2010, 2013 a 2016.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#24 Příspěvek od MetalGod »

Osmdesat píše:LibreOffice je pomalý jako rakovina, takže za mě palec dolů.
Takže palec dolů za to, že je rychlej? :D

Rychlostí se samozřejmě nemůže srovnávat s programem, kterej se prodával na děrnejch štítkách, přece jen tehdejší hardware byl trochu pomalej, každopádně na mým stroji, kterej je 10 let neaktuální (Aušus P5B, Intel Q9400, 6GiB DDR2 RAM @ 800MHz), běhá dost dobře.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#25 Příspěvek od Osmdesat »

Vsadím se, že dosud neobjevené nebo nezveřejněné "zranitelnosti" má i nejnovější MS Ofis.

Psal jsem, co používám osobně já. Ten Ofis XP alias 2002 měl nějaká pro mě zajímavá vylepšení. Záhy ale MS přišel s masivně propagovaným Ofisem 2003, se studentskými verzemi atp. Co se funkcí týče, nic zajímavého pro mě nepřináší, tak jsem u Ofisu 2002 a žiji s ním šťastně a spokojeně dodnes, nic mi neschází a zatím mi ho teda nic "nezranilo".

Apropos, nemá ten LibreOffice podobné ovládání jako starý MS Office do verze 2003, před příchodem tragédie s názvem MS Office 2007 a výše? Pro mě je to tedy dost podstatný detail a jeden z důvodů, proč jsem na vyšší verze Ofisu nepřešel.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#26 Příspěvek od Osmdesat »

MetalGod píše:
Osmdesat píše:LibreOffice je pomalý jako rakovina, takže za mě palec dolů.
Takže palec dolů za to, že je rychlej? :D

Rychlostí se samozřejmě nemůže srovnávat s programem, kterej se prodával na děrnejch štítkách, přece jen tehdejší hardware byl trochu pomalej, každopádně na mým stroji, kterej je 10 let neaktuální (Aušus P5B, Intel Q9400, 6GiB DDR2 RAM @ 800MHz), běhá dost dobře.
Muset mít čtyřjádro s 6 GB ramky, abych ho mohl používat jako psací stroj? Sorry jako :D

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

LibreOffice ma normalne ikony, nie ribbon ako Office 2007. V poslednych verziach sa da dokonca aj ten ribbon zapnut.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#28 Příspěvek od MetalGod »

Osmdesat píše:Muset mít čtyřjádro s 6 GB ramky, abych ho mohl používat jako psací stroj? Sorry jako :D
1) Na počtu jader nezáleží, jestliže program po drtivou času využívá jen jedno
2) Nezáleží na velikosti RAM, pokud program nebude jó žravej a/nebo nemáš pro svůj stroj nevyhovující OS, nebo jeho variantu (např. 64bitový W10 na P3 s 1GiB DDR RAM, nebo nedejbože jehoVistu, nebo W8 8O).
Schválně se podívej, kolik Ti samotnej systém z RAM sežere. Jestli je to nadpoloviční většina, tak to zahoď. Můj plnohodnotnej, aktuální a zcela podporovanej 64bitovej systém si z RAM vezme půl giga, 32bitovej by si vzal asi 300 mega.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Standa99 »

Když jsem zvyklý roky na MS Office, tak se mi ani nechce přecházet na jinou variantu.

Tady je plné video z online instalace slovenského Office Starter 2010 pod Win10. Vše je bez problému funkční.
https://www.youtube.com/watch?v=LXvEvBfg-WI
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#30 Příspěvek od PixelOrgy »

Office je jedna z mala veci od MS, co celkem funguje. Ten Libre se me taky zda dost pomalej, zvlast pri praci se slozitejsim XLS...

Office 2016 Home stoji do 2000kc, to je celkem ok, pokud to clovek pouziva denne.

jestli neni podminka legalnost, pak funguje KMSPico, coz je emulace MS licencniho serveru (jde pro office i windows)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“