Olej z kondů leptá plexi?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

A teď si to tu přečte nějakej parchant z číny a vyvaří ten elektrolytickej olej na obrovský prachy a Čechům zas zůstanou jen protáhlý xichty, jako u lithiový skládky a dalších věcí....

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od FERYACT »

Nemohl by to být olejový elektrolytický usměrnovací kompensátor?

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#18 Příspěvek od weed_smoker »

Když ten kond jenom vyteče,je to ještě OK a jde to vyčistit benzínem,pokud je to čerstvý.Pokud je to dejl,tak se to zažere do plexiskla a nepomůže ani drátěnka.A pokud kond křápne,obvykle měním celý světlo kvůli smradu.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Věř tomu, že kdyby se ten kondenzátor natvrdo probil, tak to v lepším případě vyrazí jistič, v horším případě Ti explodující svitek roztrhá kryt. Vybuchlej kondenzátor u zářivky jsem ještě nepotkal - olej unikal většinou ze spoje mezi vrchem z průchodkama a válcovou nádobkou. Unikal tím způsobem, že odkápnul párkrát za den. všimneš si toho, až Ti první kapka toho vyteklýho oleje kápne na objekt nacházející se pod tím svítidlem. A než se Ti ten olej dostane ke spáře mezi tou bočnicí a tím plexisklovým krytem, může uplynout dost dlouhá doba.
PS:
Dělám v práci z olejovýma kondenzátorama, co mají tlakový odpojovač, ale ten kolikrát výbuchu stejně nezabrání.

Uživatelský avatar
josek
Příspěvky: 162
Registrován: 01 črc 2012, 02:00

#20 Příspěvek od josek »

Artaban001 píše:... Unikal tím způsobem, že odkápnul párkrát za den. všimneš si toho, až Ti první kapka toho vyteklýho oleje kápne na objekt nacházející se pod tím svítidlem. A než se Ti ten olej dostane ke spáře mezi tou bočnicí a tím plexisklovým krytem, může uplynout dost dlouhá doba. ...
Napríklad do hrnčeka s čajom ako mne. Bolo to hnusné, ale prežil som

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

vybuchlej kondenzátor nastane tehdy, když se hledá vadná zářivka v řadě ostatních (rozpojuje se polovina, ta pak na poloviny...) a kond se potrápí vypínacím proudem jističe několikrát po sobě. Někdy pak povolí zapertlování okraje. Zbytek dne je lepší v hale nebýt.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#22 Příspěvek od weed_smoker »

Byl nafouklej,s vyboulenym předkem a ty zelený vývodky byly vysklený.Po celym světle cákance černý smrdutý hmoty ze spálenýho oleje s papírem a prachu.Strašlivě to smrdělo a umejt to nešlo.Na krytu byl menší pavouk,ale držel by,kdyby nebyl od toho sajrajtu.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od FERYACT »

Setkal jsem se z nějakým smradem u silových kompenzačních kondensátorů.Možná že to někdo dává i do kondíků pro zářivky.Olej by neměl nikdy leptat.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

O tom to je , stále hledám tu směsku-elektrolyt .

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#25 Příspěvek od FERYACT »

Mám dojem, že v kondech bylo něco z rodiny tereftalátů. Poblíž kondů bylo upozornění na jedovatost a v rozvodně se trvale větralo.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#26 Příspěvek od FERYACT »

V době kdy jsem se setkával se zářivkami byly kompenzační kondy MP.Tudíž nemohly téct.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

V jednom Metuzalému to byly kondy zalité nějakým patafínem , ten byl zvolna teplem vytlačován . A něvím , zda to byla až místní úprava , ale tam šlo přímo napájení obvodu jedné trubice přes kondík .

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#28 Příspěvek od helios »

To som mal doma na jednom 2trubicovom telese tak zapojené od výroby. Kondík v sérii s jednou trubicou mal za úlohu potlačiť stroboskopický efekt.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#29 Příspěvek od Artaban001 »

Nejde o to, že ten olej leptá - on se podle mě do toho plastu něco jako "vsákne"- něco jako když popisujete PVC bužírky propisovačkou, taky se ten inkoust vsákne do toho PVC. Zkrátka ten kondenzátorový olej obsahuje nějaký látky, který se buď přímo "vsáknou" do toho plastu, nebo vlivem UV záření a horka z trubice se nějak degraduje ten plast a ten olej samozřejmě taky a pak je výsledkem hnědej flek, kterej jde odstranit jedine s tím plexisklem.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#30 Příspěvek od Artaban001 »

FERYACT píše:V době kdy jsem se setkával se zářivkami byly kompenzační kondy MP.Tudíž nemohly téct.
kondenzátory MP impregnované olejem. Český zářivky jsem s jinýma kondenzátorama neviděl (neříkám, že neexistovaly)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“