LCD televízor LG 37LT75 - mŕtvolka

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Áno, Flash má napájanie 3,3V to som odmeral ako prvé, len akoby to nevedelo z nej čítať. Podľa mňa keby aj bola zlá, tak by to prečítalo aspoň #FF, ale toto pri pokuse o čítanie čaká, a následne ohlási timeout. To si neviem predstaviť, ako môže prebiehať takéto čítanie, jedine že ten firmware vždy pred čítaním ktorejkoľvek adresy z Flash skúša najprv jej ID, a ak nesedí, pokus opakuje, až padne na timeout. Alebo je poškodená časť firmware pre čítanie z Flash. Pritlačiť Cortez som skúšal, aj nahriať fénom, ale žiadna zmena.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 22 čer 2018, 16:10, celkem upraveno 2 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Timeout bude podla mna timeout na SPI zbernici, tzn. flash neodpoveda na prikazy (to nie je ako paralelna flash, kde precitas FF aj ked ju vyberies von). Vybral by som ju von a skusil v programatore, ci vobec zije.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od PotPalo »

Lenže ono to je paralelná Flash (IC802, MX29LV320...). Teda pokiaľ tým nieje myslená tá EEPROM 24LC256. SPI zbernica je tam ako alternatíva, na adresných pinoch paralelnej Flash. Že by sa to preplo na SPI režim? Idem ešte pozrieť datasheet...

edit: práve pri čítaní zo SPI Flash (príkaz 03) nieje kontrola, takže ak by tam aj nebola, načíta to #FF (skúsenosť z projektu TAPaTAPa). EEPROMky 24xx majú ACK, teda sa dá zistiť chyba komunikácie v každom kroku, 25xx nemajú ACK, takže chyba sa dá odhaliť jedine pri príkazoch typu ID alebo čítaní statusu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od PotPalo »

Tak podľa bootstrap odporov je to nastavené na parallel ROM, teda správne.
Ale či už režim SPI Flash, alebo parallel Flash, signál #CS majú spoločný, takže pri pokuse o čítanie by v každom prípade mal byť v log.0, čo ale nieje. Drží sa na log.1, či už po resete, alebo pri príkaze FLASHRead, ktorý končí timeoutom, takže sa to nepokúša čítať. Ja už neviem.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#20 Příspěvek od Heno »

Na tvojom mieste by som zobral do ruky tester diod (polovodičových priechodov) a skontroloval, či CS/ na starne NOR má spoj s kortézom. Pravda predtým treba nor dať dole a pozret podľa schémy kde je pull up ak je a dať aj ten dole...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od PotPalo »

Podľa schémy #CS ide priamo z Cortéza cez dva odpory (0 Ohm a 22 Ohm) do Flash, čo potvrdilo aj meranie. Pull-up tam nieje osadený, má to nekonečný odpor voči GND aj voči 3,3V, takže skrat sa dá tiež vylúčiť. Vybral som odpor (tá mrcha má 0,5x1mm), a meraním som zistil že 3,3V #CS ide z Cortéza, na nezapojenom Flash #CS je 0V.

Tie škrabančeky čo som spomínal na začiatku, to nebola náhoda, všetky sú na cestičke od Cortéza do LED. Niekto to už meral...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

Vzdávam to. Výmena Cortéza je nerentabilná, je to BGA a súčiastky sú z oboch strán (aj elektrolity), takže to také ľahké aj tak nebude.
TV je k dispozícii za 20€.

Ozaj, a vymenil som ten hnusne letovaný LVDS konektor, nedalo sa na to pozerať. Zrejme zbytočne.
Přílohy
2-uz novy.jpg
1-povodny.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#23 Příspěvek od serv686 »

Mám ještě jeden zcela nový Main board AGF33749350 do 32LT75, je to verze bez tunerů a aktivního rozbočovače (kvůli clu a nižžší ceně) Velikost panelu by se měla dát nastavit v SM. Tak pokud by byl zájem cena 1000,- + pošta.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“