Hromadné vyspájkovanie z dvojstrannej dosky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Hejnicek »

Ja si poctive u polovodicu pisu alespon do PC seznam a pal ma cenu pripadne "tu sklenici" prohrabat.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#17 Příspěvek od weed_smoker »

Dřív jsem používal starej vařič na elektriku,pak horkovzdušku.Ve vnitřních prostorách jsem odpájel desky jen jednou,bylo z toho strašný zle a smrádek držel měsíc,nešlo to ničím přebít ani vyvětrat.S vařičem byly stížnosti ikdyž jsem to dělal venku a smrad držel dlouho i na ulici až dva tejdny,o garáži nemluvě.Opalovací pistole nesmrdí tolik,ale smrdí to taky.Proto odpajuju pouze když je hnusně,nejsou v okolí otevřený okna a nikde pod 100m kolem nevisí prádlo.Jednou jsem dokonce dostal za takový použití vařiče 1500,- pokutu od MP,když bylo desek hodně.
BTW.Dříve jsem bral všecko,dneska si už vybírám(jak součástky,tak desky),ze spousty desek vyndám 3-10 součástek a vyhodím je,málokterý oholím "na kost".Součástky mám třízený (odpory 2x - slabý a silný,kondy 3x (elyt/tantal/svitky+keramika),diody stejně jako odpory,tranzistory 6x(bipoláry/FETy/dle vodivosti a dle výkonu).Na integráče mám plata s alobalem(MOS) a plastový "dýleráky" různý velikosti,třídím je dle počtu a typu(např. dýlerák 741-KOV,741-PLAST,1458,555-PLAST,723-KOVLM324+339,7400,7490+93,pak třeba ty,co mám málo,tak do jednoho dýleráku 4-10 typů s počtem kusů.Pak mám zavařovačky od marinád EL-TEQUITO a od omáček DELUXE,v jedný jsou magnet.snímače(B461,MH1SD1...),v další optočleny,v další stabilizátory(spínaný i lineáry - všechny),v další zesilovače(od MBA810 přes A2030 po TDA7xxx) a v jedný to ostatní(různý TV vertikály,servozesilovače,spínače...).Průser je akorát s konektorama(kroutěj se(široký jako IDE/FDC),připejkaj se(MLW...),ztrácej se nebo nejsou komplet do párů(CPC,DIN,MOLEX) a lámou se(FRB/SOURIAU)).Opatrně s displejema,ty je lepší sundat ručně(zrytý,opálený a jinak domlácený LED segmentovky sice svítěj,ale vypadá to blbě,LCD občas nepřežije).Na použití se nejzrádnějšíma součástkama ukázaly tantalový kondenzátory a "polomrtvý" polovodiče (na měřáku jsou OK,ale jsou načatý a křápnou i na 50-75% DS hodnot nebo šuměj,lítaj s teplotou atd.)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Jenys »

Tuhle tu byla na ohřívání desek použita halogenka H4, někde tu musí být to vlákno :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“