Výměna řemínků - tremolo

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Nedavno som menil vo vezi Sony gumicky. Po ich vymene som tiez zistil tremolo. Je to dvojkazetak s reverzom na oboch mechanikach, pohanane jednym spolocnym motorom. Najviac to bolo pocut na mechanike B a to len jednym smerom - takze vinnik bol asi jediny mozny - pritlacne kladky. Boli tvrde a navyse ich plastove stredy rozpadnute. Ich vymena problem vyriesila.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od Kremik »

No, tak jsou i jiné skušenosti, já měl asi na kladky štěstí. A že jsem kdysi s mgf dělal docela dost.
U kazet se občas vyskytovalo i vysoké pištění, bylo slyšet z repro i přímo z mechanik. Nebo spíše takové škvrčení. Jako by pásek zadrhával.
Setkal se někdo s tím? Zřejmě to bylo kazetami, protože to dělaly jen některé, nebylo to ovšem jejich špatným stavem, dělaly to někdy i lepší a zánovní kousky, jestli i úplně nové to už nevím. Nejčastěji jsem kupoval RAKS CrO2. Dalo se na ně nahrávat ve fakt slušné kvalitě. Některé si však občas zapískaly.
Nešlo to nijak odstranit. Buď se tomu chtělo pištět, nebo ne. Neví někdo čím tohle bylo?
Mám dost kazet, ale už je nepouštím. Určitě bych nějakou pískací našel.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#18 Příspěvek od starecd »

Ty pazvuky dělaly chromky z Lídlu(ony taky byly tuším za 30Kč) maxellky. Na vině byl nevhodný polštářek, když jsem dal jiný jely kazety v pohodě.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Mně tyhle pazvuky vyluzovala emgetonka, ale nikdy ne hned po zapnutí. Nepomohlo ani přehození do jiné kazety, takže to asi bylo páskem.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“