Li-ion ntb baterka: reset BQ29330 po zkratu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od Kremik »

Spíš jen některé...
Dá se to snadno vyzkoušet.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

No krom SMBus jsou tam ještě dva další kontakty, jeden ukazuje přesně 100kohm proti zemi v baterce a napětí se na něm neobjevuje a druhý ukazuje nějakou divnou nestabilní hodnotu ve stovkách kilo a s článkama je na něm nějaké malé napětí. Tak to možná bude ono. Jinak fakt nevidím důvod proč by si baterka neměla povídat i bez noťasu. Divím se ale že čipy nejsou zamčené. Nebylo potřeba ani posílat defaultní unseal code.

Na tagy TCA a TDA se zaměřím. Baterek na pokusy bude víc než dost takže možná ještě něco užitečného vykoumám :-)
Každopádně pokračování zítra, dnes už mi padá hlava...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jef111 »

Ano tak ty flagy TDA a TCA opravdu mají vliv na vypínání fetů. A ještě flag ChgM v battery mode. Jenže jak je změnit? Tyhle flagy by se mlěly měnit automaticky podle iinfa z BQ29330 při nabíjecím a vybíjecím cyklu. Jenomže se jaksi nemění. Dá se to udělat nějak manuálně? V datašitu se mi nedaří najít žádný způsob k manuální změně :-(
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jef111 »

Tak vyřešeno. Vlastně ani přesně nevím jak ale podařilo se mi FET zapnout :lol:
Bitva byla dlouhá takže se to pokusím zkrátit.
Hrál jsem si s tím průběžně od rána, hlavně jsem strávil několik hodin študováním datašitů. Když už jsem byl zoufalý a myslel jsem že je odpálený výstup z BQčka pro ovládání fetu tak jsem zkusil fet zkratovat. To BQzjistil a hlásil permanent failure (DFETF a DSG svítily červeně). Baterka ale začala komunikovat i odpojená od ntb, přitom na výstupních kontaktech byla stále nula. Tento permanent failure se mi nejprve nedařilo vymazat příslušným "dvojslovem" na adresu 00 uvedeným v datašitu - vždy po odeslání příkazu na chvíli chyba zmizela a při dalším refreši se zas objevila. Pak jsem si všiml že baterka ukazuje stále vybíjecí proud 56mA přitom nikde nic nemohlo téct (byla odpojená) a zjistil jsem že v kalibračních datech je pro ofset zadaná nula což je nereálná hodnota. V datašitu jsem se dočetl že když je nabíjecí nebo vybíjecí proud přes 50mA a přitom je příslušný FET vypnutý, software vyhlásí permanent failure. Tak jsem zkoušel kalibrovat přes menu "CALIBRATE". Změřil jsem napětí a zadal hodnoty, proudy nastavil na nulu a zapsal data. Tvářilo se to že kalibrace proběhla ale proud ukazoval stále přes 50mA a ještě k tomu se mi baterka zamčela, FAS a SS flagy červené. Defaultním klíčem se mi nepodařilo baterku odemčít přes bqEasy. Přišla tedy řada na program be2works který při čtení obsahu paměti si baterku údajně automaticky odemče a ještě k tomu umí cosi jako "kalibraci natvrdo". A asi to zafungovalo protože po přečtení paměti byla baterka zase odemčená. Zkusil jsem tedy i tu kalibraci a v podstatě asi došlo jen k tomu že jsem přišel o všechna kalibrační data z paměti ale ofset byl stále nula. Potom v bqEasy jsem zkoušel do položky "board offset" zadávat hodnoty až jsem skončil na -289uV a proud konečně ukazoval nulu. Potom jsem zase zkusil resetovat permanent failure pomocí PFkey a konečně to zafungovalo. Jupííí!!..... vrazil jsem baterku do ntb a?...
... ne, tak zas nic. FET stále vypnutý :-( Zkusil jsem znovu be2works a tam je podivné tlačítko "FETs open". Zkusil jsem přečíst paměť, vše fungovalo tak jsem toto kouzelné tlačítko zmáčknul a zdálo se že se nic nestalo. Pak po chvíli zoufání jsem jenom tak ze srandy zkusil zapnout noťas a... on běží? 8O 8O bez zdroje! paráda... 8-)

Ve widlích teď soft od HPčka ukazuje že je baterka ok ale chce zkalibrovat, pochopitelně když jsem tu kalibraci nešikovně vymazal. Což je asi stejně dobře protože s novými články by to bylo určitě dobré udělat. No a teď musím přijít na to jaký je správný postup kalibrace. V bqEasy je jakýsi "impedance track configuration wizard" tak to asi zítra zkusím...

Dělal to už někdo z vás? Je tam něco na co si dát pozor?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“