mosfeti náhrada

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

Takže pošli fotku toho IGBT GT30J127 čo si použil a kde si ho kúpil na posúdenie či ide o originál.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#17 Příspěvek od tornado6 »

Smiem sa len spýtat na jednu možno hlupost, ale nedá mi to, aký má vobec význam pre neakeho čínana vyrábat sračky a puzdrit ich do akože origo puzdra a predávat za psačí prd, ked može vyrábat niečo kvalitné a zarobit na tom možno 50 x viac?
PS: Bolo to myslene tak, že som činan a viem vyrobit kvalitne trandy určiteho typu a budem ich predavat za cca 20 e za kus a urobím si meno a obchody idu namiesto toho, aby som vyrábal pajcovane trandy ktore stoja za 3,14ču a predávam ich 5 centov za kus, lebo pravda nič to nevydrží jak to pripojím na napajanie do minuty to buchne a je po srande a každý len nadáva na " Pomilovanu ČINU "

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Problem je, ze trandy za 20E/ks nikomu neproda, respektive proda jich minimum a nez si udela jmeno zkrachuje. Bavil jsem se s clovekem od jednoho z nasich vyrobcu IO, kdyz to zjednodusim tak rikal ze 99% jejich produkce jsou blbosti typu stabose, mosfety apod. na kterych vydelaji prd, ale vyrabi je vicemene jen proto aby udrzeli linky v chodu. Vyvar maji na 1% produkce typu ASIC pro automotive apod. a to je zivi.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Takže v CZ ešte existuje viacero výrobcov IO?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Z třídního srazu spolužáků vím jen od lidí, co v těch firmách dělali, že jede ABB, bývalý ČKD polovodiče. Ale tam se dělá asi jen silová polovodičová technika.
V Rožnově je ON Semiconductor. Dělají monokrystaly a řežou je ale jestli dělají i finál součástky a jaký, to nám neříkal.
Optrex (LCD displeje) ve Vrchlabí, před dvěma lety skončil a spolužák dostal pár let před penzí výpověď. Bývalá Tesla Hradec Králové se nyní jmenuje Krystaly HK a co jsem slyšel, jedou pro Koreu, ale je to bída a nouzí. Piezokeramika skončila už dávno.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Kde ty loňské sněhy jsou...

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#22 Příspěvek od Heno »

V jednom videu o výrobe čipov som asi videl tú prevádzku na tavenie a rezanie kremíkových krištálov v ON.
https://youtu.be/i8kxymmjdoM 1:54

Ale mne sa viacej páči tento dokument: https://youtu.be/_sWHG-8JVy4

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#23 Příspěvek od tornado6 »

Aj v Piešťanoch v ON semi sme vyrabali všetko možne,hlavne LM317 a rady 78xx ale občas sa podarili aj neake IO už neviem presne nazvy ale končilo to zabrusenim zadnej strany a posielalo sa to na testy a rezanie niekam inam.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“