PGH - FERNSEH CX40 (zesilovač)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#16 Příspěvek od ronoda »

Chlapi díky, psal jsem v úvodu že je plně funkční, jediné co jsem měnil byla žárovka. Škoda toho hmatníku, jinak krásný kousek. Ten hmatník kdyby jste mi nabízeli :happy:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Tak hlavně budeš muset vyměnit střívka toho dotyčného isostatu, neboť má ulomený krček, na kterém ten hmatník má držet.
Po něčem stejném či podobném se zkusím podívat.
Enderáckých věcí tudy prošlo za 35 let nespočet, třeba něco z toho zůstalo. Tak velký sortiment téhle bižuterie východní Němci zas neměli, v průběhu 70. a 80. let tam byly vidět snahy o jistou standardizaci. Např. potenciometrů vyráběli tak málo druhů, že se stejné typy opakovaly v mnoha i rozdílných aparátech a měly např. navzájem záměnné dráhy.
Potenciometry v "profi" Regentech a domácí spotřebce byly úplně stejné, lišily se jen hřídelkou apod.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#18 Příspěvek od ronoda »

Je mi jasno, že jen hmatník nestačí. Myslel jsem, že bych to v nejhorším vzal z rumpelu, ten by měl tlačítko nefunkční, jen hmatník "natvrdo"

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Jsou tam Isostaty polského původu Unitra-Eltra, nebo ty enderácké atypy, isostatům podobné?
Polské Isostaty jsou téměř výhradně hovno-sračkovitě hnědé. Původní enderácká tlačítka bývala z pestrobarevných plastů /nejčastěji modrobílé/, ještě předtím to byl černý bakelit složením podobný, jako ten polský hovnovitý :D
Vyfoť prosím tu tlačítkovou soupravu v detailu.
Zítra půjdu prohrabošit ty krabice s knoflíky, snad tam něco bude. Měly by tam být sesypané i "přebytky" ještě z brodské opravny.
Pokud by byl zapotřebí isostat /komplet složené tělo, s potřebným počtem kontaktů, potřebným ukončením do desky, s posuvníkem, perem a segrovkou/, tak mám ještě dvě nevyčerpané původní stavebnice Eltra, takže ani to by případně nebyl problém.

Vždy jsem držel palce a podporoval lidi, snažící se starým přístrojům vrátit život a krásu.
Sám dobře vím, co to je za práci a kolik obnáší úsilí..

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#20 Příspěvek od elektrosvit »

Na fotce na předchozí straně jsou vidět pohyblivé části přepínačů ze žlutavého plastu. Ze stejného materiálu je i pevná část (na fotce úplně vpravo). Hmatník se dá v nouzi přilepit ke zbytku výstupku sekunďákem. U několika rádií jsem je tak upevnil a neulomily se dodnes. Z jiného přepínače bych hmatník nebral, škoda ten zesilovač prasit. Radši bych použil aspoň velikostně přibližný, dokud neseženeš originál.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#21 Příspěvek od ronoda »

Fotky dodám v neděli, dnes večer a celý zítřek mám smolíčka:(

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od ronoda »

Detaily tlačítek
Přílohy
DSCN1089.JPG
DSCN1088.JPG
DSCN1091.JPG
DSCN1090.JPG

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“