PVC izolacni paska ROZLEPENI mazlave izolacka rozmocena

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#16 Příspěvek od helios »

Kým sa dali ešte u nás kúpiť, používal som NITTO pásky. Boli vtedy v hrúbkach buď 0,2 alebo 0,4mm, dali sa kúpiť aj samovulkanizačné, gumové. Vydržali vonku bez problémov viac rokov.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Trochu mimo, ale ako je to s tým PVC? Je zakázané či nie? Z čoho sa teda v EU vyrábajú izolačky?

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#18 Příspěvek od foxrider »

Taky máte ještě někdo doma? 40 a 15 mm :lol:
Přílohy
Snímek 4260.jpg
Snímek 4259.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Bohužel už nemám. Posledních pár klubek v tomhle original celofánu jsem vypotřeboval na různý "vyvložkování" tenčích gumových káblů do velkých vývodek a podobný účely. Když nebyla po ruce vnitřní gumička s menší dírou. Třeba při zapojování tenčího CGSG do Acidurek, do vývodek motorů a podobně. S černou izolačkou to pak bylo nepodmíněně vodotěsný i bez tmelu navíc.
Plastová páska v této aplikaci, se po pár měsících rozjede, závity nedrží na sobě, jako u "černé" klasiky. Stačí pak lehce potáhnout za kabel a je to venku.
Sehnat už bohužel nikde nepůjde. Nahradit šedou technickou páskou jde jen někde.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

ELECTRIX 200 PREMIUM :wink: :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od forbidden »

sinclair píše:...Posledních pár klubek v tomhle original celofánu jsem vypotřeboval na různý "vyvložkování" tenčích gumových káblů do velkých vývodek a podobný účely. Když nebyla po ruce vnitřní gumička s menší dírou. Třeba při zapojování tenčího CGSG do Acidurek...
Na podobný věci používám gumový špunty. Provrtat jdou perfektně vrtákem na dřevo. Pak je podélně rozříznu, pokud je to třeba a díky kónickýmu tvaru natlačím, kam je potřeba.
Takto jsem řešil průchodky do krabice, kam jsem potřeboval dostat koax i s BNCákem. V plechu jsou ještě plastový průchodky na ochranu gumy špuntů.
Přílohy
šputny
šputny

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#22 Příspěvek od foxrider »

sinclair: Jj, do vývodek je nenahraditelná. Drží a neklouže!

Tyjo! Je to ona nebo ne? 8O Směs na bázi asfaltu a gumy v ní je... Že by se pořád ještě vyráběla?

https://www.elinas.cz/product/izolacni- ... rna/61650/
http://www.naradi-rajhrad.cz/izolacni-p ... #zalozka-1
https://www.agrozet.cz/e-shop/paska-tex ... 31492.html
https://www.vercajk-pardubice.cz/Izolac ... -d3279.htm

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Textilnu pasku som nedavno kupil - znacky EMOS. Tiez 19mm, 10m, hnusne smrdi. Je uplne nepouzitelna - vobec nelepi...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už jsem to psal o vlákno vedle - ty textilní patří jen do sucha. Jinak se začnou dít věci... Navlhají.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“