Elektrický vařič - dlouhý ohřev

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Ja vzdy najdu ve schrance jen listek, ze si mam zkontrolovat spotrebice po pripojeni plynu, pripraven nepripraven. 100% spolehlivost je scifi, posledni vypadek plynu byl kvuli nejakym vykopum nekolik dnu. To se u elektriny nikdy nestalo, tam to neslo max. par hodin. Dat si obed o hodku pozdeji preziju bez problemu. Tyden uz pekne nasere.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#17 Příspěvek od Crifodo »

asi je na různých místech různá struktura civilizace. Na nynějším místě nepamatuju aspoň 30 let omezení v dodávce plynu. Zato výpadků sítě byo tolik, že by to v součtu vydalo měsíc. A dá se čekat, že lepší to nebude, jako ostatně všechno. Je fakt, že ne za všechno energetici můžou, třeba popadaný stromy vinoiu extrémního počasí vždycky odsere nějaká VN linka, plyn v zemi sotva. Ani darkeři pokud se pomnoží, na plynovod asi jen tak nedosáhnou. Ale to jsme odbočili od plotýnek.
V nejlepší ze všech dob kterou teď absolvujeme, bych čekal už jen samou hi-tech a nic takového jako rozpadající se varné desky nebo chcípající elektronika indukce. Pokud to nejde, pak je lepší radši primitivnější ale robustní zařízení aspoň jako záloha.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Plynový vařič nepotřebuje elektřinu - stačí sirky, když nejde vestavěný zapalování kvůli výpadku plynu.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

To já tu mám výpadek plynu každých cca 15-16 měsíců, když mi dojde PB láhev a musím ji vyměnit. :oops:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

Artaban001 píše:Plynový vařič nepotřebuje elektřinu - stačí sirky, když nejde vestavěný zapalování kvůli výpadku plynu.
To je mi logika. Elektricky varic zase nepotrebuje plyn, dokonce ani ty sirky :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

lesana87 píše:To já tu mám výpadek plynu každých
třeba se to dá překlenout tou supr indukcí a nebo možná někdo vymyslí trojcestný ventil na dvě bomby PB.
K---a není bomba sledované klíčové slovo v této nové free době?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#22 Příspěvek od sinclair »

Je! Lehnout na zem! Tváří k zemi! Ruce za záda! :twisted:

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#23 Příspěvek od elektrosvit »

lesana87 píše:To já tu mám výpadek plynu každých cca 15-16 měsíců, když mi dojde PB láhev a musím ji vyměnit. :oops:
To ti vydrží docela dlouho. U bábiny se měnila častěji, třeba po 10 měsících. Ale je fakt, že v létě se hodně zavařovalo...


A k těm vařičům, co údajně dřív vařily rychleji: Na půdě mám jednoplotýnkový původem z NDR (bílá skříňka, černá horní deska, kulatá plotna, žádná regulace). Jednou jsem si na něm ohříval oběd, protože právě došla ta bomba, a ohřev trval celou věčnost. Příkon z hlavy nevím, mrknu se.
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 23 říj 2018, 11:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#24 Příspěvek od Achab »

To jste asi moc nevařili, u nás vydržela láhev 10kg tak 4-6 týdnů (pro 3 osoby).

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#25 Příspěvek od elektrosvit »

Bábina žila sama a co pamatuji, každý den určitě nevařila.

EDIT: A pekla v elektrické troubě. Plynová prý moc dobře nepekla...?
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 23 říj 2018, 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od lesana87 »

Achab píše:To jste asi moc nevařili, u nás vydržela láhev 10kg tak 4-6 týdnů (pro 3 osoby).
To jste plynem i topili a svítili, ne? Já taky nevařím každý den, ale vařím si jídlo na každý den a vydrží mi těch 15-16 měsíců (zimní směs od pumpy i 19). Ale troubu mám elektrickou, v ní dělám tak 1/4 jídel.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#27 Příspěvek od Crifodo »

výkon potřebný pro ohřátí daného množství vody o daný interval je jasný, účinnost jednotlivých provedení vařičů se dá změřit nebo odhadnout. Asi optimální plotny jsou rovinné, dosedající na rovinné zabroušené dno nádob přímo určených pro elektrické vaření. Plotýnky laciných vařičů s topným tělesem ve tvaru ploché spirály na tom budou hůř. A asi nejhůř hliníkové plotny kdysi rovné, ale vytavené do silného oblouku hovadem které provozuje vařič naplno bez odběru tepla hrncem. Jak jsem to x krát viděl provozovat potulné námezdné ukrajinské zedníky a podobná hovada, co si s tím topí v těch různých brlozích agenturou poskytnutých.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#28 Příspěvek od Achab »

lesana87 píše:To jste plynem i topili a svítili, ne?
To sice ne, ale používala se trouba a obden se vařily brambory pro prase. Taky se ohřívala voda na nádobí, nebo jiné příležitostné mytí, protože bojler (amatérské výroby) se kvůli značným ztrátám zapínal až večer. Později s novým bojlerem a bez prasete spotřeba klesla, ale láhev stejně vydržela nejdéle 3 měsíce. Podobnou spotřebu mělo víc lidí, odebírali PB pravidelně každý měsíc.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ZdenekHQ »

Spotřeba bez prasete klesla, ale váha majitelů prasete vzrostla... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Crifodo »

tyhle tisíce lidí mají teď fakt hodně dlouhý ohřev, indukce neindukce.
https://www.novinky.cz/domaci/487048-no ... roudu.html
kdo má plyn, ten jede.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“