Problem s USB klúčom

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Ja mam taky nejaky starsi kingston. Kdyz kopiruju vetsi veci, ukazuje windows kolem 150MB/sec.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#17 Příspěvek od serviceman »

Rychlost poněkud závisí na velikosti souboru.
Přílohy
USB Flashdisk 8GB modry.jpg
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Jo, ten pomer by odpovidal. Velke soubory na zmineny kingston kopiruju tech 150MB/sec, pri malych klesne rychlost na cca 50MB/sec.

Na cinskou flashku jsem se pokousel zapsat 300 2GB souboru coz se podarilo za cas kolem 30 hodin pokud si vzpominam. Pokud by to byly mensi soubory, zapisoval bych je asi cely tyden :-) Takova fleska je opravdu k nicemu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#19 Příspěvek od serviceman »

Malé soubory se zapisují pomalu u všech flešek. Ten graf je naprosto typický. Ovšem jsou takové, a jednu jsem dostal darem od Microsoftu (ó děkuji), které jsou pro malé soubory naprosto nepoužitelné.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Alino
Příspěvky: 293
Registrován: 27 úno 2007, 01:00
Bydliště: Malý Rím SR

#20 Příspěvek od Alino »

Ďakujem za odpovede.Tak som sa zasa asi nechal ako sa vraví ojebabrať.Ten slávny obchod z ktorého som to kúpil je WISH za 6€.Už s neho nekúpim nič!!
Objednal som si ionizátor do auta.A čo myslíte že mi prišlo? Krásny obal do zapalovača vo vnútri jedna modrá led a odpor.Ku.vy sú to!!
A co schema?Ale kdepak schema,to on nemá!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

termit256 píše:...Na cinskou flashku jsem se pokousel zapsat 300 2GB souboru coz se podarilo za cas kolem 30 hodin pokud si vzpominam. Pokud by to byly mensi soubory, zapisoval bych je asi cely tyden :-) Takova fleska je opravdu k nicemu.
A není spíš takové počínání mírně řečeno pošetilé? Požadavek "zálohovat" 300 2GB souborů na flešku se nevyskytuje zřejmě každý den. A co dělat potom s takovou "zálohou"? Zavřít do šuplíku?:) Ona totiž taková klíčenka 512GB s rychlostí zápisu 150MB/s (ne od číňanů) není (zatím) legrácka pro každého bastlíře.
:wink:
Přílohy
kingston.png

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

To je nejaky cenove premrsteny model, ja mam tuhle s trochu nizsi kapacitou. https://www.kingston.com/datasheets/hxs3_us.pdf

Fleska je v gumovem pouzdre s tim hlinikovym X na povrchu, coz je sice na prvni pohled pekne, ale asi dve vteriny po vybaleni se cerveny elox poskrabe a pak vypada hnusne. Coz je mnohem mensi problem nez to, ze az se za dalsi dve vteriny se ztrati krytka, pak se pri noseni v kapse vylomi USB konektor protoze v mekem gumovem obalu vubec nijak nedrzi a je fixovan jen pripajenim na desku. Respektive konektor se nevylomil, ale ulomily se privodni piny k nemu. Je to prvni fleska kde budu prehazovat konektor.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

termit256 píše:Ja mam taky nejaky starsi kingston...
HXS3 je zatím poslední model Kingstonu této řady. Jeho "kvalitnímu" provedení odpovídá cenová "láce", která je zobrazena na tomto grafu.
:wink:
...Střelte si, páni, na ty růže...
Přílohy
kingston1.png

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#24 Příspěvek od Kvicala_r »

No za tu cenu bych spíš uvažoval o SSD a příslušném rozhraní USB3.1.
Netahám denně takové velké soubory, na malé mám kovovou klíčenku na kroužku s klíči :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Já např. nechápu, proč používat nějakou klíčenku větší jak 32 GB. Raději jich mám víc po 16 - 32 GB a každou na něco a s jistotou, že to ty ostatní přežijí. Zálohu větších dat bych dával jako obvykle na velký SSD. Je to přenositelné a výrazně rychlejší pro čtení i zápis těch velkých objemů dat.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od masar »

Přesně tak. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

Udělal jsem si na HDD zálohu všech flešek co mám a po rychloformátu jsem je projel H2testw. Všechny 512MB až 16GB až na jednu reklamní 4GB prošly bez chyby. Ta reklamní je naprosto podivná, průzkumník sice ukazuje co na ní je a dá se z ní číst ale pokud ji chci celou zkopírovat, kopírování se neprovede ale nenapíše žádnou chybu. V Nortonu ale zkopírovat jde.
Divný...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Tak ta reklamní fleška vypsala při verifikaci tohle:

Kód: Vybrat vše

Error writing file 'O:\7.h2w', offset 0x600000.
It is still possible to verify the test data written up to this point.
(Médium je chráněno proti zápisu. Code 19)
Writing speed: 2.76 MByte/s
H2testw v1.4
Rozumím tomu správně, že má živejch jen cca 6 GB místo 8GB?
Takže asi hodit po psoj, co? Co tam je za řadič a čip nezjistím, je to zblemtaný v reklamním "tělese".
Zdarma nabyl, draho pozbyl, protože data na ní jsou fuč. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Ak sa to neda rozobrat, tak skus ChipGenius.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, jestli při dnešní ceně 8GB flešek má vůbec cenu se s tím matlat. Stejně jí asi nebude radno příliš věřit i kdyby se jí povedlo "opravit". Prostě reklamka koupila ten nejlevnější čínskej usb "plošáček" jakej sehnala aby na zadavateli reklamy co nejvíc trhla. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“