Pohon alternátoru nebo toroid?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#16 Příspěvek od Hydrawerk »

To spíše ne. nechtěl bys nějaký takovýto spínaný zdroj? https://www.gme.cz/laboratorni-zdroj-ma ... -3600-000g

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#17 Příspěvek od VASEK_W »

To mu k ničemu nebude. Psal, že to potřebuje na napájení opravovaných aut. Takže mu stačí obyčejný zdroj 13-14 voltů. Krom toho ta cena za toho Mansona je dost šílená pro požadované použití v garáži, pokud tedy nepotřebuje opravdu těch 60 ampér.

Ta má nabídka s odkazem na spínané zdroje mu bude vyhovovat asi lépe! Krom jiného se ty zdroje nechají přenastavit v určitých mezích zvenku přístupným trimrem. Dle mne ideální volba za ty peníze versus užitná hodnota !!!!!!!!
Vašek

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#18 Příspěvek od weed_smoker »

A co ten starej od Chocholy z AR A4+A5/85? Ten obsahoval krom TDA1060 a SU169 jenom pár součástek.Na to,že byl jednočinnej,tak při těch 12-14V zvládal přes 20A,sloužil původně k napájení transceiverů pro radioamatéry(na příjem spínák usnul a napájelo se z řídícího trafa,který dávalo asi 2-3A).

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#19 Příspěvek od Olchor »

Na takové "domácí šukání" PC zdroj stačí, běžně ho používám, dá 18A a s jednoduchou úpravou jde regulovat 10 - 13,5V. Většinou je potřeba trochu zatížit 5V větev, cca 0,5A odporem. Návodů na netu hafo. I paralelní chod je možný, spojit přes diody (schottky, chladič). Tam ale regulace bude problém.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Alebo kupit nejaky serverovy 12V zdroj. Tam nemusis nic zatazovat a podla typu da 50 alebo aj 200 A.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#21 Příspěvek od weed_smoker »

Serverovym zdrojem větší řady už může i startovat,pokud při těch 200A nepadá napětí.Pokud bych sháněl,tak 250-300A,kolik by tak stál použitej? Třeba i 400V,v garáži 16A"tlama" je,takže no problem.Nespěchám na to,baterku bych měl mít novou,ale na naftovej pětivál by 300A bodlo,kdyby byla baterka v kopru a potřeboval bych nutně někam jet.A u serverovýho zdroje mám aspoň nějakou jistotu,že se nic neodstřelí,homemade zdroj s takovym proudem už bych k takovýmu autu(hromada elektroblbostí navíc,XC60 není gazík) nedával.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#22 Příspěvek od Olchor »

Boha jeho, startovací zdroj asi nechce, to by se vlákno nejmenovalo tak, jak se jmenuje.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#23 Příspěvek od VASEK_W »

Chlapci-odborníci, mám takový dojem, že si povídáte už jen se sebou samotnými, neb ten ogar nerozumí řeči vašeho kmene, jak se lze dočíst ve vedlejším vlákně :-(
Takže sundejte nohu z plynu, a přistaňte zpátky na zem ... Aby mohlo dojít alespoň k malému porozumění.
Vašek

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Yarda1 »

VASEK_W píše:Chlapci-odborníci, mám takový dojem, že si povídáte už jen se sebou samotnými, neb ten ogar nerozumí řeči vašeho kmene, jak se lze dočíst ve vedlejším vlákně...
To vlákno je tady:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15
Kolda píše:...Chci to mít fakt na vše...
Vysoušení karavanu, ohřev ve stanu, napájení osvětlení....prostě všude tam kde není šťáva...
Mně se taky někdy stává, že si myslím, že můj problém se dá řešil snadno, akorát já nevím jak. Až když dám někam svůj dotaz, tak z odpovědí pochopím, že to asi nebude tak jednoduché, jak se mně zdá.
Tazatel má asi nějaký záměr a zatím sbírá informace.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Poradna“