Sháním opravu konvice TEFAL model 308 (upraven název)

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#16 Příspěvek od TAKJAN »

Jasně že 3kW, se slabší nejde žít:-)) Teplota je nastavitelná. A někde jsem tu psal, šlape už cca 16 let 20x denně.

Uživatelský avatar
Ricci
Příspěvky: 2
Registrován: 16 pro 2018, 01:00

#17 Příspěvek od Ricci »

Ďakujem Vám veľmi pekne páni za Vaše odpovede. Ďakujem menovite ohryzek36 za otázku smerovanú smerom k typu konvice - RC:B301520920 - DAMPIERRE TYPE 3080. Vďaka tomu som našiel video s mojím problémom.

Konvicu som teda rozobral a zistil kde je problém - konvicu nešlo vypínačom zapnúť, ale po rozobratí a manuálnom zapnutí spínača konvice som zistil, že po dosiahnutí nastavenej teploty sa automaticky vypne. Problém je len vo vypínači, ktorý nie je spojený so spínačom, pretože sa tá konštrukcia zlomila. Pre vizualizáciu toho čo je problém som našiel video, kde je presne môj problém aj s typom konvice https://www.youtube.com/watch?v=xtzJiuLdpxk, prípadne fórum, kde sa to rieši: http://forum.ixbt.com/topic.cgi?id=47:9501

Chcel by som sa Vás opýtať, či by ste mi vedeli povedať, že čo to pán používa (video čas 0:48) na to, aby dokázal spojiť spínač s vypínačom? Z google translate som zistil, že sa to volá silikonova zmršťovacia trubička.

Ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#18 Příspěvek od kejki »

Česky je to smršťovací bužírka, podle heureky i slovensky.

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#19 Příspěvek od VASEK_W »

Ano, tyto "smršťovací trubičky" prodává dnes snad každý elektroobchod.
Ale ta oprava je hodna ruského mužika, takže asi velmi nespolehlivá, protože tou smršťovačkou to nemůže být pevný spoj :-(

I když já osobně bych tuto opravu řešil pomocí patřičně dimenzovaných ustřihnutých vývodů součástek. Jejich natvarování pomocí kleštiček do potřebného tvaru, a následné ohřátí mikropájkou za současného "zatavení" do těch plastových táhel. A pak následné sichrovací slepení nějakým slušným dvousložkovým lepidlem od LOCTITE, nebo alespoň přetažení opravovaného místa tou smršťovací bužírkou s integrovaným lepidlem(ano, i takový typ se prodává). Spolehlivost od toho co předváděli na tom videu, mnohonásobně větší !!!

Ó, jaké je to krásně "vymakané" kurvítko, takhle štíhlé nožky!!! To jim muselo dát práce, než ho "čínští ingeneri" vymysleli.

Přeji úspěšnou opravu,
Vašek

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Toto jsem opravoval zvonkovym drátem (nebo něčím z UTP kabelu) - pájkou jsem ho nahřál, propíchl tim oba navazující konce a výsledné ocko trochu zakroutil. Vydrželo to docela dlouho.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“