Robotické štěbetání

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Leošu, oni ho nevyrábějí za 30 korun. Oni ho u sebe doma vyrábějí za pětku přepočítaný na naše prachy, protože něco stojí doprava a něco musejí vydělat - proto ho tady prodávají za 3 pětky. A furt mají 100% vejvar na každým kusu ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

Tak přesně to nevím, já k nim na brigády nechodil :D
Že i na tom triku za tři pětky musej vydělat, to je mi jasný taky.
Mně by ale bylo milejší si koupit triko za stovku z Trioly, s nejmíň dvojnásobnou gramáží a nesypající se po prvním praní na 40°C.
Jenže tenhle výběr už nemám, stejně jako si už nemůžu koupit Levisky či Hisky v původní kvalitě.
Velice kvalitní gatě i trika jdou koupit u "žida Steinera" :D, tak ale každej zase nestojí o automatickej zápis na blacklist, žejo. Já to riskl a jsem za ty peníze velice spokojenej. Už pár let všecko drží jak židovská víra, nic se nesype, ani nepáře, ani nesráží na dýlku ve prospěch šířky..A co je napsaný vzadu na tom koženým štítku, je mi venkoncem u prdele.

Znovu opakuju, že ten šmejd a nemožnost volby jsme si vybrali my sami. Teda přesněji většina z nás - ona dokonce ví, že kupuje šmejd, hlavně ale, že je levnej.
Ta menšina, která šmejd nechce, obvykle nemívá na výběr ani ve velkém městě.
Trochu lepší zboží, nejen z tohoto ranku, jde koupit na západ od našich hranic. Tam by "rákosovou kvalitu" brzy obchodníkovi omlátili o hlavu, kór Němci. Ale každej to holt nemá na dojezd na kole, nebo hodinovou otočku autem.
Kluci ze Slovenska říkají, že už i v tom Maďarsku jsou k mání sakra kvalitnější hadry, než na Slovensku ve "značkových" obchodech.

Rozdíl mezi "Hiskama" od větve a "Hiskama" z kameňáku je jenom +300% a je to jenom pro blbce, kteří věří, že v dnešním kameňáku a za trojnásobek dostanou opravdovou kvalitu.
Tak hovno leda.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Asi někdy v 2011 pár trik a roláků z Jitexu, cena asi 4násobná než asijskej póvl, životnost tak 6násobná a kvalita 10násobná.
Jitex pořád vyrábí a prodává, není každej větvofil.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Potíž je v tom, že není ten Jitex dostupnej.
Když se optáš v krámě s hadrama, ve městě podobné velikosti, jako je to moje, budou na Tebe v obchodě čumět, odkud jsi to spadnul.
Obchodník to ani na krám nebere, protože by to v "ostré konkurenci" se záplavou větvího sajrajtu neprodal, anebo za dlouho.

Stejný je to s čímkoliv jiným, i elektrem.
Obchodník bere na krám jen to levný, co je schopnej "větvofilům" prodat v co nejkratším čase a s co největší marží.

Asi nejde vedle sebe na krámě položit dvě, vzhledově úplně stejný kola reprodvojlinky 2x2,5mm2, z jednoho za 15,-/m a druhého za 29,-/m.
Na prvním by měl obchodník marži 200%, na druhým jen 50%.
Jak laickýmu zákazníkovi, kterej automaticky předpokládá, že obojí je z mědi a taky to tak napohled vypadá, vysvětlíš ten rozdíl?

To je i odpověď, proč je na krámech pouze šrot. Kvalitnější či značkové zboží se dá leda tak objednat, ale na krámech skoro nikde není.
A ani při objednání není jistý, že dostaneš měď, co má opravdu 2x2,5.
Dodrbaný je to tady fakt slušně.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#20 Příspěvek od Osmdesat »

keemo píše:Větnamec. To je dle vzoru obědnat? Sry, nedalo mi. Vidam to cim dal vic a... :evil: :smash: :guns:
Vlastně jsem to napsat nechtěl, vím jak to správně psát, ale ruka byla rychlejší (píšu poslepu deseti) a klapla tam "ě". Tak jsem to tam nechal :D
Anebo jsi svědkem historického vývoje pravopisu. To je normální vývoj... Za pár let to možná bude norma :D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Jirka »

A tohle je Jitex, nebo jen nějaká firma, co se jen tváří podobně?
Přílohy
jtx.jpg
*****

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Jistě, že to není Jitex. To si neumíš najít ani podle toho, že nemá jediný telefonní kontakt na pevné lince? Je to eseróčko z Kácova účelově založené na tom, aby se přiživilo na Jitexu. Funguje asi 13 let.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Jirka »

Na jejich webovkách jsem viděl, že jsou z Písku - Purkratic, a vzhledem k tomu, jak každá druhá firma zakládá dceřiné společnosti, atd., ... jsem nevěděl, jak to je...
*****

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

No, například v Litovli byla ETA Litovel a co si původní zaměstnanci rozebrali, tak teď prodávají a servisují taky "jako" ETA Litovel. Doopravdy ale nejsou pozůstatek původního podniku, jen ti zaměstnanci tam kdysi dělali a nic jiného neumějí. A třeba to teď dělají lépe než kdysi.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#25 Příspěvek od judeware »

Stránky "pravého Jitexu":
http://jitex.cz/textil

Jihočeská textilní je název pro oblbnutí těch, co s myslí, že kupují český výrobek. Je to jen obchodník s tureckým šmejdem. Jenže to jtx si s původní českou frmou spojíte velice snadno... :?

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“