Rozříznutí skleněné obrazovky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#16 Příspěvek od ronoda »

weed_smoker*** tou sílou přední stěny 25mm jsi mě potěšil. Tím že to má ještě lem (něco jako na plechovce) se pevnost ještě navýší. Samozřejmě, že se nejdřív zbavím vakua. O té jedovatosti jsem ani nic netušil, nevíš co je to za látku (chemicky) (a nekouřím)
forbidden*** pro práci by byla dobrá deska o rozměrech cca 600 x 400 jako minimum, a taková tam je už za 5 litrů.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Luminofory mozu byt nejake svinstvo a sklo zase obsahuje olovo. Vyhodil by som to cele.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#18 Příspěvek od warp »

Pevnost a odolnost skla bude podobná jako u technického/varného. Øez bych aplikoval nejlépe u spoje pøedku a kónusu (baòky), resp. tìsnì za ním (smìr baòka), možná by staèil sklenáøský "diamant" a odklenout, nebo rozžhavit omotaný drátek a pak zchladit - bohužel jsem na obrazovce nezkoušel, na lahvi to funguje. Uvnitø je rám s maskou, luminofor bych vymyl (nevím jak jsou jednotlivé fosfory jedovaté (a budou se postupnì usypávat), samozøejmostí je prvotní zavzdušnìní (uštípnutí/uražení hrdla).

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Nevím, co si od toho slibuješ, ale spíš bych doporučil zavzdušnit, urazit hrdlo, vymýt od luminoforu a nechat celé. Viděl jsem v likvidaci spousty obrazovek, po odříznutí předpínací bandážky se ty skla daly docela snadno rozbít.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#21 Příspěvek od ronoda »

Zavzdušnění šlo hladce, pak jsem opatrně malým kladívkem loupal a loupal (perníček) až je obrazovka vysoká asi 10cm.
-Pro mě zajímavost, obrazovka měla světlejší prostředek, prostě už vypálená. Po vyndání mřížky, byl na ní vypálený prostředek (kruh) a když jsem ten zbytek obrazovky otočil, tak byla tmavší než předtím, bez jakéhokoliv světlejšího!!! středu. Vždycky jsem si myslel, že se vypalují ty luminofory na stínítku, a né síťka (mřížka)
-Jinak jsem měl náhodou štěstí a ve stavebním bazaru jsem koupil diamantový řezací kotouč na sklo a keramiku za hodně, hodně dobrou cenu.
Až začnu řezat, poreferuji;-)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#22 Příspěvek od ronoda »

Nelíbí se mi, že u hodně vláken se vlastně nedovíte jak to dopadlo, jaký byl výsledek, kde byla chyba a tak. Abych nedělal stejný nešvar, tak oznamuji, že se rozříznutí nepodařilo. I když jsem to opatrně objížděl kolem dokola, tak to nakonec stejně prasklo:-(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

A naříznul jsi to celé po obvodě než jsi začal opravdu řezat?

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od samec »

Presne to som písal v mojom prvom príspevku, že sa stane. Uhlovou brúskou to nedáš.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#25 Příspěvek od ronoda »

Asi jsem měl špatný kotouč :-(
(mrkni čas 2.20 - 3.00min)
https://www.youtube.com/watch?v=vk3x9tzJzj4

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#26 Příspěvek od warp »

"Koèièáci" jsou nesmírnì šikovní a trpìliví

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“