Přetečení čísla týdne

O přijímačích satelitních i pozemních navigačních služeb

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#16 Příspěvek od davemh »

Desetiletá Vista HCx funguje dál. Asi se s tím už tenkrát počítalo.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

Rok starý Garmin - bez problémů.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

TomTom Go 750 se dnes aktualizoval a všechno se zdá v pořádku. Překvapili.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#19 Příspěvek od mi-ro »

Mám potvrzeno na více Tom Tomech- stejný problém. O se ti aktualizoval? Sám? nebo jsi aktualizoval přes PC?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Prostě jsem ho po roce připojil k PC, nejdřív se aktualizovala ta desktop aplikace a pak to našlo novou aplikaci i do navigace samotné. Zkoušel jsem na balkóně a satelity chytne, polohu určí a čas sedí. Jet jsem s tím nezkoušel.
Mimochodem, vždycky jsem se strašně divil, proč si tam musím nastavovat čas sám, když to má GPS. A v této nové aplikaci mají konečně tlačítko "sync". Sice to neumí automaticky, ale na zmáčknutí se synchronizuje.

Uživatelský avatar
turbok
Příspěvky: 74
Registrován: 13 zář 2006, 02:00
Bydliště: Liberec

#21 Příspěvek od turbok »

Tom Tom v rok starým autě Opel taky neumí čas, nelze ho ani nastavit ručně.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Mám dvě navigace TT. Jednou 720GO a jednoho stařičkého TT One na pokusy. Zkoušel jsem na něm různé bootloadery, navcore, přidával jsem do něj SD kartu, protože má malou interní paměť a u obou čas nastavit jde. Ani u jedné navigace mi program TT home nenabídl žádnou novější verzi navcore, které většinou mívá v sobě i novější bootloader.
Je otázka, čím to tedy u TT je, že někomu čas jde a někomu nejde. Jestli je to bootloaderem, což je něco jako BIOS v počítači nebo tím navcore, které by se dalo přirovnat k win. Zkusit jiné navcore jde bez problému, to funguje při prostém překopírování a jde se vracet ke starší verzi bez problému. Horší je to s bootloaderem, tam se běžným způsobem nejde vrátit. Je potřeba starší verzi upravit tak aby se tvářila jako novější verze a stejně je to s rizikem, že se to nepovede a bude po navigaci. Přehrávání novějším bootloaderem také není bez rizika, že si to spolu nesedne a navigace padne.
Čím to ale doopravdy je, jsem se zatím nikde nedozvěděl. Ale jestli má někdo chuť něco zkoušet, rád si přečtu jeho poznatky.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Bootloaderom to urcite nebude - ten ma na starosti len inicializovat zakladne HW registre a spustit jadro.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od hafca »

Jeho starší verze neuměly číst SD karty větší než 2GB. Proto mi to vede k myšlence, že by na tom mohl mít svůj díl viny.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Nemáš pravdu, TomTomy se starým bootloaderem uměly číst jen SD karty. Ty byly běžný jen do 2GB. Mě se podařilo sehnat na velký mapy SD kartu 4GB a z ní to jelo bez problémů. Jenže už před cca 8 lety byl problém SD karty 4 GB vůbec sehnat. Dokonce mi kupa obchodníků tvrdila, že nic takovýho neexistuje.
Protože mám jen jednu, tak jsem stejně přistoupil k celkem riskantnímu přehrání bootloaderu vyšší verzí se kterou chodí všechny SD karty a SDHC karty do 16GB, větší jsem nezkoušel. Na ten bootloader bacha, pokud se nahraje špatná verze, nebo se nezadaří, je to obvykle konečná, down není možný.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od hafca »

Downgrade možný je. Musí přepsat starší verze bootloaderu, tak aby se tvářil, že je ještě novější než tam je. Ale je to až krajní řešení, když všechno ostatní selže, protože to není bez rizika. Proto se změna bootloaderu taky dělá jen když je to nezbytné.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#27 Příspěvek od davemh »

Náhodou jsem se podíval jaký mi navka ukazuje datum, a ono prý 9. listopadu 2000. Takže firmware je nepřipravený a jede odznova. Nicméně polohu najde správně, na funkci to nemá vliv a snad vydrží dalších deset let.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

V době rozšíření apek s navigační funkcí do maximálně mezi lidma rozšířenejch chytrofounů už nemá samostatná navi, pokud to není zrovna specializovaná mašinka například pro busy a nebo náklaďáky (kvůli respektování nosnosti mostů a vejškovejch průjezdních profilů), žádný výrazný opodstatnění. Znám několik člověků, který mají v autě starší chytrofoun jen na navigaci se SIMkou s datovým tarifem, protože apky jsou zadara, aktualizace je daleko častější než 4x ročně jakoo u starejch spec.navigací a v apkách jsou i daleko větší možnosti vyhledávat další údaje, který pevná navi už dneska nedokáže s odpovídající aktuálností obsáhnout (dopravní údaje, uzavírky, kolony, zájmový body, kultura ...). Ještě tak 3 roky zpátky to bylo jinak, dnešní situace je naprosto opačná, protože aplikace fungující na linuxovým/androidovým podkladu integrovali výrobci do infotainmentu běžnejch aut a vzájemně se předhánějí, kdo bude v apkách výkonnější a obsažnější.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#29 Příspěvek od davemh »

Jo, dneska už je to skoro zbytečnost. Tohle je turistická navigace, mapy z roku 2013, používám ji na kole k logování trasy. Protože na rozdíl od smartfonu jede na tužkovky a na jednu sadu přežije 20-25 hodin. To žádný mobil nevydrží. Na aktuální mapy mám offline apku mapy.cz, kterou s úspěchem používám i v autě.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Ještě jsem neviděl navigaci v mobilu, která by nepotřebovala být neustále online a aby v offline módu uměla to samý co 12 let starej poladěnej TomTom One XL.
No co, nejde čas ale jinak maká zcela normálně, jen je zobrazeno za jak dlouho dojedu a na pozici v kolik hodin tam budu je 00:00.
Jestli TT umře, koupím si zase novej, navigace v mobilu u mě nemá šanci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Navigace“