PIONEER VSX-520 zhasnul úpně, dá se opravit?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#16 Příspěvek od fredis »

Ty kondy jsou pěkný svině! Tváří se že jsou OK a přitom jsou KO :wink: . Dej to někomu kdo ví jak měřit, dokud je čas.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#17 Příspěvek od Bendy »

Právě že jsem mu odepisoval co je myšleno tim změřit napětí na výstupu, nvím co to přesně znamená, myslel na trafu, nebo kde.?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Právě proto sem, se ptal s určitou neurčitostí. Myšleno je to na výstupních svorkách pro repro - to jen pro doplnění. Na trafu bys ani žádné DC nenaměřil. Sorry ale fakt je to dost složitá elektronika na začínání s opravami a chápáním souvislostí...

Když to trochu zlehčím:
Začíná mě trochu pobolívat slepák, najde se někdo, kdo se mnou po skype provede operaci?


Není to jako urážka, ale dobře míněná rada. Oprava po "taky něco umím" je pak výrazně dražší.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Bendy »

Hmm, tak to asi sám nedám vidím, ale na koho se teda nejlépe obrátit okolo Prostějova. Ani nevím jak náročná finančně ta oprava bude. Klidně bych to i někam dovezl pokud jste někdo okolo a byl ochoten mi s tím pomoci.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#20 Příspěvek od Kvicala_r »

Z Prostějova můžu doporučit Robert Sedláček (Dolní 51). Dělal sem u před hromadou let praxi a vím, že zrovna v Robertových rukou (i Miloš Humpa) jsou oba velmi šikovní. Odhad ceny opravy / případně limit se snad bude dát domluvit taky.

Uživatelský avatar
Bendy
Příspěvky: 151
Registrován: 08 úno 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Bendy »

Kvicala_r píše:Hádám, že je to reset paměti ochrany repro. Zkus změřit (pokud máš rychlý měřák) a hádám, že se Ti při tom resetu objeví stejnosměrné napětí na výstupu. Pokud tušíš o čem mluvím, můžeš napsat výsledek a zkusit pokračovat dál, pokud netušíš - svěř to někomu znalému. Bylo by toho pincka škoda.
Tak jsem ještě zkusil připojit měřák na výstup pravé i levé repro a v obou případech během resetu na měřáku nula, napětí se nezvedne.

Nic, ještě ho vyfouknu kompresorem od prachu a pak ho tedy postoupím zde doporučenýmm odborníkum. Pokud se povede opravit, písnu sem, co bylo za problém.
Zatím dík všem.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#22 Příspěvek od Syron »

Zdravím. Pokud vím, RS už na uvedené adrese není. A při vší úctě, těmto odborníkům bych já svůj přístroj nesvěřil. Kdysi jsem s Miloškem seniorem pracoval v zaměstnání, juniora jsem viděl jen jednou nebo dvakrát, podle šéfa byl prý dobrý. A s RS jsem kratší dobu spolupracoval v oboru TV. Ale je to jen moje zkušenost. Nechtěl bych nikomu uškodit. Pokud jde o televize, jsou na tom o dost líp. A taky už uplynulo mnoho vody. Lidé se mohou změnit k lepšímu.

PS: Pár negativních zkušeností s konkrétními přístroji mám. Bohužel.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“