Zinkal trochu jinak

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Toto je (bolo) BRANO. Strelka je tiez zo zinkalu, ale len ten koniec, co trci von. Ten je pripevneny na kuse normalneho zeleza - ten sa nezlomi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#17 Příspěvek od jenicek »

Na to máme doma s otcem fígl, stačí provrtat kovový futra trojkou vrtákem a jehlou zlomenou střelku odstrčit. Poprvý nám trvalo vysvobození z WC asi 20 minut, nyní už to zvládáme do 5 minut. Střelky se dají stále koupit a nově jsou odlity ze slitiny, která je o poznání těžší, takže zinkal už to asi nebude.
Ty nábytkový excentry někdy jakoby nabobtnaly a bylo třeba je vysekat šroubovákem. Aktuálně řeším rozpadlej vzduchovej filtr na karburátor PS8 pro hasiče. Taky se rozpadaly autozástrčky a autozásuvky na připojení přívěsnýho vozíku, ale ty už jsem všechny vyházel a nahradil novodobejma kovovejma či plastovejma.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Tu su vsade rovnake zamky s klucom - aj na zachod a do kupelne. Pokym sa to nezamyka, tak nie je problem.

Raz sa nejaka navsteva zamkla na zachode a stalo sa presne to, co mne teraz. Akurat zvonku sa to da riesit pomerne dobre, pretoze dvere su bezfalcove a je tam medzera, cez ktoru sa da zlomena zavora posunut tenkym skrutkovacom...

Teraz to bolo z druhej strany, kde medzera nie je. Vyvrtanie pod kovanim to vyriesilo celkom elegantne - po namontovani kovania nevidno ziadne stopy.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#19 Příspěvek od jenicek »

No jo, jenže u nás praskal jazýček od kliky, se zamykáním to nemělo nic společnýho. Prostě jsi zavřel dveře klikou, případně zabouchl a bylo hotovo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ano, poznam tie zamky - vyskytovali sa v umakartovych jadrach. A poznam aj ludi, co sa im to tiez zlomilo. Nastastie to doma nemam.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Navíc TOKOZ tyhle slitinový střelky montoval (a možná pořád ještě montuje) i do zámků, určenejch třeba k vchodovejm dveřím do bytu. Stalo se mi tak, že při návratu z dovolený jsem klíčem odemknul byt - a dál jsem se nedostal, protože střelka byla zlomená uvnitř samotnýho zámku a kulisa, která normálně na střelku přenáší pohyb od klíče zabírala naprázdno - pravděpodobně od toho, jak se někdo předtím pokusil dveře vyrazit a neuspěl - napovídalo tomu vyhnutí futer v místě výřezu pro střelku, jenže já tam mám v podstatě už od okamžiku nastěhování spolu s bezpečnostním krycím kováním i namontovanou dodatečnou ocelovou výztuhu několik mm silnou, takže dveře nejdou jednoduše vytlačit vyhnutím tenký oceli ve futrech = musely by se vyvalit kolem zámku. Volal jsem hasiče k pomoci s otvíráním, ti zavolali pro jistotu polichcajty - jednak aby se ujistili, že to jsme opravdu my, kdo v bytě bydlí, druhak pro případný zajištění stop, kdyby to bylo opravdu poškozený vloupáním. Zdržení asi půl hodiny, byt byl naštěstí OK, naštěstí výztuha namontovaná léta předtím osvědčila svoji existenci. Hasiči s naším svolením použili brutal force na překonání zámku, polichcajti počkali, až s manželkou zkontrolujeme jestli nám něco nechybí a já jel nahonem do železářství koupit novej zámek s ocelovou (navíc do stran rozevírací) střelkou a nový kování ... Selhání střelky z nekvalitní h0vn0slitiny mě tak celkem stálo asi 3000,- ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Vstupne dvere mam uz vymenene cele aj so zarubnou. Povodne to bolo tak krive, ze dvere pri zatvarani pruzili a zamka isla tazko. Ked sa druha vlozka zacala zasekavat (mimochodom, vlozky FAB su hrozna sracka), tak mi dosla trpezlivost. Stalo to asi 1000, akurat v eurach...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“