KAON KSC-570Z, zdroj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#16 Příspěvek od LOYZA »

POKUD TI HNED BOUCHNUL, pak je jasné že je někde jasný zkrat! Může to být v tom tráfku. Vyletovat a na primár přivést z generátoru sinusovku asi 1V a osciloskopem zjistit které vinutí je ve zkratu. Když se ti to zatlumí po připojení tak je to primár. Můžeš i opačně na sekundár a měřit na primáru. Pokud nemáš měřák kondíků, nevadí! Můžeš si měřák přepnout na měření ohmů na 20mega a před tím ho vyletuj a vyzkratuj. Dodrž polaritu! Začne se nabíjet a pak ukáže nekonečný odpor, tak je většinou OK. Pokud naměříš svod, dáš novej. Pokud si nejsi jistý, za pár korun dáš taky novej. Někdy jsou taky vadné pevné kondíky, tak na to nezapomeň! Taky může být zkrat na sekundáru a nebo některá součástka okolo. No a TLko je vlastně stab. 5V. Je to zapojené na opto, že? Na datashitu ho najdeš. Občas jsou vadné i když ostatní je OK. To se ale projevuje tak, že zdroj nenaběhne. Nebo vypadává po zapnutí přístroje. Tak hlavu vzhůru! Nedej se! Je to dobré školení a něco se alespoň zase naučíš a k tomu ti držíme palce.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#17 Příspěvek od xxxe »

Jo to TL je na opto,ten jsem dal taky jinej,byl tam PC-17K1 ale ten jsem nesehnal,tak jsem tam dal K817B.Nebude to tím?

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#18 Příspěvek od tibi »

jedna dobra rada! ja skusavam zdroje cez oddelovacie trafo a hlavne s malym vykonom a okolo 115v. a slabsu poistku.tak ze ked tam mas nejaku chybu nestane sa to ze ti nieco odide.nie je dobre hned pustat zdroj na tvrdo

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#19 Příspěvek od xxxe »

tibi píše:jedna dobra rada! ja skusavam zdroje cez oddelovacie trafo a hlavne s malym vykonom a okolo 115v. a slabsu poistku.tak ze ked tam mas nejaku chybu nestane sa to ze ti nieco odide.nie je dobre hned pustat zdroj na tvrdo
To mě nenapadlo!Příště to tak udělám.musím zase koupit IO a to je 100Km cesty autem nebo pošta .Nedis Keer co je 20Km má přímo hovno!IO co potřebuju nevedou prej.Tak zas musím do AME

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#20 Příspěvek od tibi »

prekontroluj aj nejake tie odpori alebo stubenace.nemohlo dvojst odpaleniu niektorej cestisky pry odpaleni io? radsej skontroluj viac krat vsetko. nemyslim si ze to bude robit trafo ale moze byt ale mala pravdepodobnost.

Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

#21 Příspěvek od petrfav »

Zdravím, mám ten samý problém, vadný zdroj, na výstupu kolísají napětí , projevovalo se to tak ,že se mi začal rozpadat obraz a pak už to ani nenaběhlo. Nevíte co na těchto zdrojích odchází? Prý je to častá závada.Dík.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od durkovic »

xxxe píše:Tak jsem to tam včera dal a zase 5M0365R bouchnul hned.Všechno jsem měřil kromě kondiků(nemám měřák na ně).Diody jsou ok pak tam je TL431 ten taky není proraženej snad odešlo to trafko nebo už nevím kde to hledat.
to si si moc nepomohol , kondy by som tam nemeral ale rovno menil ak je to streleno to IO. ved su to korunove položky.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
petrfav
Příspěvky: 52
Registrován: 27 úno 2008, 01:00
Bydliště: Střední Morava

#23 Příspěvek od petrfav »

Toto téma jsem vytáhnul z archivu, protože tady nikdo nenapsal,jak to vlastně vyřešil. Ten výšeuvedený IO vypadá v přádku,ale možná není, nevím jak to zjistit. V servisu řekli, že je to charakteristická závada tohoto receiveru, ovšem samozřejmě nikdo neprozradí čeho, tak nevím, zda IO,dioda nebo kondík. Na výstupu jsem naměřil kolísavé napětí místo 5V - 2,5-3,6V, místo 18V 20-22V a místo 24V 27-29V. Jediné napětí,které sedí je 12V,protože je stabilizované tranzistorem. Vzhledem k tomu, že kolísají téměř všechny napětí, bych usoudil, že by to mohlo být na primární straně kolem toho IO pulsního zdroje. Ale nevím, jak to zjistit.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od watt3 »

zaměřil bych se hlavně na tu 5V větev a kondenzátory samozřejmě, možná lepší vyházet je rovnou

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#25 Příspěvek od soucek »

To xxxe: Koupím funkční základovou desku do tohoto přijímače. Mám tam úplně na uhel spálenýho jednoho švába.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#26 Příspěvek od xxxe »

Jakej šváb to je?Já mám v háji loaderku v jednom a je tady na ND.Jinak ten zdroj co jsem tady o něm psal už jede,pomohla komplet výměna kondů i ta keramika co je tam.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#27 Příspěvek od soucek »

To xxxe: Hele já nevím. Mám to na půdě, musím se podívat. Vím jenom, že ta deska je na odpis, je to propálený "durch". Zjistím to snad do zítra.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#28 Příspěvek od xxxe »

Tak to je špatný že je prosmažená,nebyl to náhodou ten šváb u tuneru kousek?Na napájení LNB.

Uživatelský avatar
soucek
Příspěvky: 656
Registrován: 24 bře 2005, 01:00

#29 Příspěvek od soucek »

To xxxe : Takže je to šváb na pozici U102 a má označení LNBP20A. Mám udělané fotky tý základovky, kdyby bylo potřeba porovnat - můžu poslat na SZ. Půjde nějak udělat z těch dvou, jedna chodivá ? Díky.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#30 Příspěvek od xxxe »

No tak to je v háji,to je zrovna ten IO co jsem se na něj ptal tady na foru a scháněl jsem ho.Je to ten na napájení LNB.Na mojí desce je totiž taky v hajzlu akoráde že napropálil desku.

Neřeš to,je to ztráta času a číhej na aukru,dá se tam sehnat do 500kč funkční,dokonce jsem tam viděl za 1000 fungláč.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “