Kód dálkového ovladače

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#16 Příspěvek od tomasjedno »

Nějak ti nerozumím.
Jednak jsem nic o kopírování kódu nepsal,
druhak když má (si přikoupí) přijímač 868 MHz od Hörmanna a připojí ho na ten pohon co má doteď na 433 MHz a naučí ho na kód z dálkáče, tak má vyřešeno,
a třeťak když má dálkáč 868-BS od Hörmanna, tak si do něj nakopíruje libovolný kód z jiného dálkáče 868 MHz od Hörmanna, ať už BS nebo neBS.
Čínských klonů, které umí Hörmann 868 neBS jsou mraky, a takový, který umí i BS, jsem už taky jeden objevil.

P.S. To BS je Hörmannův tzv. BiSecur - obousměrná komunikace s plovoucím kódem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nemám námitek až na to, že pokud ty čínský dálkáče umí nakopírovat plovoucí kód vrat (pokud to není systém spousty pájecích propojek), tak je nemusí vůbec zavírat. Snad jen kvůli dešti. Dost drsný...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

To je snad úplně egál, jestli se naučí köd dálkáče čínský klon nebo originál dálkáč, je to ve výsledku totéž. Jenom bych poznamenal, že pro úspěšné zkopírování je třeba držet stisknuté tlačítko mnohem déle, než při běžném používání (vysílající dálkáč při tom přejde do kopírovacího modu). Oba dálkáče při tom musejí být v těsném kontaktu (dokonce se někdy musí vzájemná poloha hledat).
Takže když někdo nechá dálkáč někde povalovat bez dozoru, může se samozřejmě dočkat toho, že si ho někdo zkopíruje - stejně jako kdyby to byly klíče. Ale jinak je to poměrně bezpečné.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“