Jaký televizor (jakou značku) si koupit?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

byl to kompromis mezi cenou, rozměrem, výkonem zvukového kanálu a scartem + ost. přípoje vč 2xUSB, 3xHDMI bytelným stojanem co vzbuzuje důvěru (žádné pavoučí tykadla) DVB-T2 a dekodérem H.265 lepší kombinaci jsem nikde nenašel, co trochu chybí je audio výstup na 2xcinch ale v této třídě nebývají instalovány běžně no tak se zvuk pro zesil vytáhne z připojeného DVD plajeru
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

Tak to jde řešit naštěstí jednoduše pořevodníkem.. Napájení si můžeš ukrást z USB, nežere to téměř nic (pár mA)
Mám jeden na stole a ještě pořád sem se nedostal k tomu samsungu, kam ho mám připojit :)

Nevím, jestli na tomto rozměru je/není znát "jen" rozlišení HDready :)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

konosuke píše:no tak se zvuk pro zesil vytáhne z připojeného DVD plajeru
Pokud je tím míněn analogový zesilovač, tak to není ideální. Zpracováním v TV dochází ke zpoždění a tak se rozjede obraz a zvuk. Zvuk se předbíhá, což vadí víc, než když se zpožďuje. To se v analogu nestávalo...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#19 Příspěvek od petrfilipi »

Já si televizním martiriem prošel o Vánocích.
Nejdříve TV Samsung UE40NU7192. Nečetla velké množství formátů a obraz byl jako kdyby na TV zůstala přepravní fólie. Poslání zpět prodejci (DNO) mě sice stálo 200Kč, ale pošta to naštestí nerozbila.
Tak jsem vzal Sony, nejdražší z těch levnějších - KD-43XF7596. S Androidem, což bylo super. Když mi nevyhovoval jeden přehrávač, stáhl jsem si z GooglePlay jiný. Jenže TV se občas vypla a zase zapla. A po cca 13 dnech se jí rozdvojil obraz. Naštěstí to dělalo až chvíli po zapnutí, tak jsem si okamžitě jel vrátit do Electroworldu do Pardubic. Prakticky ani nemrkli a skoro 15.000 mi vrátili. Ale ten problém s rozdvojeným pobrazem jsem takticky zamlčel. Nevím, zdali lze ve 14denní lhůtě vrátit nefunkční věc.
Teď máme LG UK6500MLA a opravdu jsem s ní spokojen. Ovládání jednoduché a když jsme koupili Magic ovladač, tak je to úplně super.

Petr

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#20 Příspěvek od Syron »

Vrátím se k té 3.3 metrové úhlopříčce. Měl jsem ji tu doma asi před 20i roky. Bylo to Seleco
Dodnes slouží v jedné hospodě na Zlínsku. Měnil jsem tam řídící jednotku a ještě nějaké drobnosti. Nejdřív jsem chtěl schéma. Majitel je sehnal, nevím kde. Za tři dny mi je poslal v originálním papírovém provedení. Řídící jednotku stejně tak, po pár dnech jsem ji měl. TV měla tři crt obrazovky kolem 6" s kulatými objektivy. Promítal jsem si obraz na zeď v průjezdu domu, TV položenou na židli obraz samozřejmě odpovídal tehdejšímu analogovému rozlišení, ale teletext byl krásně ostrý. Při opravě jsem potřeboval zhasnout modrou obrazovku, vlivem závady svítila neskutečně jasně. Do jakž takž neohrozujiciho jasu jsem ji dostal až po snížení Ug2 asikolem 50 V.

Čekám, kdy se začne prodávat takova velikost v LED.nten jas byl úžasný.😂😂😀😂

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od txx »

Jakou levnou tv do 5000 24"-32" zhlediska žvotnosti smart nebo raději obyč?

Jak je na tom např Orava LT-845 LT-835 Sharp LC 32HI5332 ?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

obyč za 5t ? tošku 1863 (61 - 81cm) z Planea
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#23 Příspěvek od Yarda1 »

Když už někdo exhumoval můj dotaz:
Z odpovědí jsem vyrozuměl, že v té cenové relaci je to prašť jako uhoď. Asi před čtvrt rokem měli v Okay akci, tady
https://www.okay.cz/kutna-hora-okay-naproti-kauflandu/
jsem si koupil televizor Sony Bravia, zlevněný asi z 27kKč na nějakých 12kKč, zlákala mne ta původní cena. Drobný problémek jsem měl s přepravou - ten televizor JVC se tak akorát vešel na zadní sedadla, televizor Sony se tam akorát nevešel, tak se vezl v kufru a kousek koukal ven - naštěstí to přežil, zatím spokojenost.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“