Čím vyčistit hliník?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Celeron píše:Nic nefunguje líp než zelená pasta a filcovej kotouč v odstrojený dvou kotoučový brusce. Ale pak se to leskne jak psí kule. :)
to jako zubní ? no když pomáhá na odřená CD a DVD ale také na plexi dekl gramce...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Ne, lapovací na kovy. Používám ji spolu s filcákem, když potřebuju betálně nabrousit nože - po přejetí lapovačkou mají ostří jako břitva. Těch lapovaček je víc druhů, liší se barvou - v podstatě je to vosk s přimíchaným jemným brusivem a právě zrnitost toho brusiva odlišuje barva. Viděl jsem krom zelený ještě modrou, hnědou a fialovou. Po přesnejch hodnotách jsem se nepídil, mně stačí, že ta zelená funguje jak potřebuju.
A s tím hadrákem je to pravda, třeba bubny předních brzd na kejvačku se jinak vyblejskat nedaly, filcák nedosáhnul do obvodovýho chladicího drážkování - ale zas horší vyvážení hadráku, potřeba používat menší točky atd. Prostě něco za něco ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od pajosek2 »

Ta zelená je asi nejjemnější jako jsem,kdy viděl a dá se použít i na sklo,když se leští nějaká optika. Tohle mám jen z doslechu nikdy jsem nezkoušel. Já jsem ji rozpouštěl v benzínu na ruční leštění bakelitu starého rádia.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

konosuke píše: to jako zubní ?
Taky třeba. S Fluorou jsme leštili optický kravinky z plexiskla a šlo to dobře. Ale jde o to, že u ní asi nebude moc definovaná velikost zrna od do µm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#20 Příspěvek od Sadra17 »

co to svěřit odborníkům ? https://www.jawa-renovace.cz/cenik/

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

8O Jen lakování Jawa 21 je dvojnásobek ceny nový, když jsem ho někdy 1976 kupoval.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#22 Příspěvek od rezis »

Sadra17 píše:co to svěřit odborníkům ?
Hmm ne.... nebo určitě ne takto. Na internetu je spousta firem co se tím zabývají a viděl jsem spousty renovovaných motorek, nových laků či vyčištěných hliníků profi firmami za které bych se styděl i kdybych je dělal na koleni v garáži sám. Tedy od opravdu uživateli ověřené firmy kdy uvidím konkrétní výsledek ano jenže...
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“