Nové vydání WIN 10, verze 1903, je k dispozici.

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, bude to tak, protože vyprávěl něco o 8 let starém návodu. Už bohužel není ve věku, kdy mu pomůže rada typu UTFG, ale musí se pomalu.

Dík.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Tak pilně testujte betatesteři. :D V práci to začnu testovat až tak po měsíci nejdřív. A to ještě pouze čistou instalaci.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#18 Příspěvek od Osmdesat »

Jak se vůbec Win10 vyvinulo od dob prvního vydání? Je to pořád takový splichtěnec klasického gui ala win7 a toho nového dotykového modernUI, nebo se to nějak posunulo? Už přešly všechny aplikace včetně fotošopu na dotykové gui s obřími prvky, nebo používají to ještě to zastaralé klasické myšové? A čeština v něm? Ještě jsou ty hlášky tak dementní, jako by to psal nějaký negramot z ulice, nebo už ten překlad je normální, spisovný?
Ptám se, protože pořád používám vindousixpé, tudíž nevím, co je nového tam v té moderní, lepší době.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#19 Příspěvek od JiriTom »

Podobně jako v automobilovém průmyslu, který směřuje k cíli: auto bude tablet na kolech, tak i Windows jsou barevnější, blikavější, neustále se aktualizující. Ale jakž takž fungují... :)
Naposledy upravil(a) JiriTom dne 23 kvě 2019, 11:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Já to naštěstí jen instaluju, ale nepracuju s tím. Začal jsem na 1511 a řekl bych, že vývoj probíhá víceméně dobrým směrem, pro BFU ovšem. Mám dojem, že s každou novou verzí něco někde omezí a nastaví podle svýho. Prostě hází klacky pod nohy lidem, co si systém rádi upraví podle sebe. A to myslím i správce ve firmách. Dost mi taky vadí postupný omezování klasických ovládacích panelů a nahrazování tím novým stylem. V předposlední verzi už ovládací panely dokonce skryli před BFU úplně. Už jdou vyvolat jen přes příkaz control. A tak to půjde nadále. Stylem, hlavně do ničeho nevrtejte, my víme nejlíp, jak to chcete. :twisted:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

forbidden píše:...V předposlední verzi už ovládací panely dokonce skryli před BFU úplně. Už jdou vyvolat jen přes příkaz control...
Já ovládací panely spouštím dosud napsáním "ovl..." do spuštěné "lupy" a sytém je ochotně nabídne. :wink:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#22 Příspěvek od Achab »

V předposlední verzi 1803 mám ovládací panely pořád kde byly, mimo jiné v nabídce Plocha na hlavním panelu. Jsou tam hned dvakrát - zástupce a nabídka se všemi položkami.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Předposlední je 1809, tam jsem je v běžné nabídce už nenašel. Možná jsou někde schovaný, kam jsem se nedíval, ale nejsou tam, kde byly v 1803 a nižších verzích. Dám spustit, do řádku napíšu "control" a mám je. Netuším, jestli je vyhledá na počeštěný názvy, ale vyzkouším to.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#24 Příspěvek od keemo »

Porad tam jsou. Pravy klik-prizpusobeni-motivy-ikony na plose
Přílohy
Výstřižek.JPG
(107.08 KiB) Staženo 142 x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od forbidden »

Bezva, díky za info, to jsem na rychlo nenašel. Já to nainstaluju, provedu standardní nastavení a hned to lifruju pryč. Když jsem to nenašel, kde to bývalo, tak to spouštím přes ten control.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#26 Příspěvek od masar »

masar píše:...Ale neočekávám nějaký přínos, spíše další nesnáze.
:wink:
Očekávání se naplňuje.
První bug, se kterým jsem se setkal, jsou nefunkční tlačítka Start a Vyhledávání (Lupa) na hlavním panelu po přidání a nastavení přepínání (klávesové zkratky) anglické klávesnice a dokončení instalace aktualizací(sic!), po kterých je vyžadován restart počtače. Po opuštění prostředí Nastavení - Aktualizace a zabezpečení přestanou zmíněná tlačítka fungovat. Pomůže jen restart, ke kterému se lze dostat přes tlačítko Oznámení-Všechna nastavení-Aktualizace a zabezpečení, popř. přes trojhmat.
Druhý bug se objeví po některých "laděních" systému, v mém případě po použití optimizačního nástroje v antiviru (360TS). Projevuje se tak, že při pokusu otevřít Nastavení - Aplikace prostředí "spadne".
Oba bugy se projevily i po opakované čisté instalaci.
:wink:
Obrázek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

A pak je tu další radost, aktualizace domrví použití bodu obnovení.
https://diit.cz/clanek/aktualizace-wind ... e-restarty

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#29 Příspěvek od Osmdesat »

Ach jo... že vás baví dělat zadarmo ty alfatestery... :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

A jsi si jistý, že jím nejsi? :wink:
...a pokud dnes nejsi, zítra stejně budeš.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“