Klimatizace - odvod kondenzátu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Behemot píše: ale chránička kabeláže není tak úplně jako že trubka na odvod kapalin, ne? :lol:
Nojo, dokonce je dělaj dírkovaný na kapkový závlahy a nebo velký průměry na melioraci. :)
Já mám na obou Daikinách takovou silnostěnou vrapovku, nejspíš polyuretan, původně asi 2 metry dlouhej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#17 Příspěvek od josef_novak »

Kdyby to nebyla fušeřina, tak by to i stačilo, tlak v tom žádný není, protože to je vyústěné do volna. Ale je pravdou že se v těch záhybech bude usazovat více bordelu, než kdyby to bylo uvnitř hladké.
Napsal jsem tomu "instalatérovi" email (stále ho u své firmy uvádí), tak uvidím, jak se k tomu postaví, ale spíše očekávám, že se ani neozve. Instalace té klimy stála před 8 lety 5200,- Kč.
Vyměnit to půjde vždy, akorát to bude stát nějaké úsilí. Budu rád za radu, jakou hadici koupit a čím je s tou vnější nejlépe spojit? Celerone píšeš o vrapovce, jakou hadici tím myslíš?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Já mám přesně tuto. Vypadá jak chránička, ale je daleko měkčí a ohebnější. Asi ten polyuretan, nebo podobný. Firma, co mi to montovala snad jinou ani nepoužívá, žádný gumový zahradní hadice.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud je to na dlouhá léta , je 20ka na dvě věci .

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Nevím, co je "dlouhá léta", ale osmej rok běží klima bez údržby. Jen čistím vnitřní filtry a vnější radiátor od prachu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše:Já mám přesně tuto
Jo to je vono. Ty vrapy jsou jen na povrchu, vevnitř je to skoro hladký. Nejspíš v hadici bude zastříknutý ocelový nebo plastový péro, který ji drží proti zborcení při ohybu a nebo podtlaku. Tady mají polyuretanových hadic hafo typů.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#22 Příspěvek od josef_novak »

Díky, budu na to myslet, až se objevím v nějakém hobby obchodu, nebo to objednám z nějakého eshopu.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“