Ruske tranzistory

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#16 Příspěvek od kokun »

sinclair píše:... Jinak jejich konce s trafy chodily perfektně a i při polovičním napětí zdrojů.
Njn - jenom nesměly ty ruské zázraky spadnout na zem - to pak v tišťáku zůstaly jen kolíky (piny) a trafo "štěrchalo" uvnitř pouzdra 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Mě na ruskejch tranzistorácích docela fascinovalo, s jakou účinností byly schopný hrát - takový VEFky braly jedna vedle druhý při běžný hlasitosti maximálně 20mA z 9V zdroje = na 6 "velkejch buřtů" to rádio hrálo klidně půl roku denního používání a chraptat začalo až když už byly baterky rozsypaný doslova na sračky (a s nima i zbytek kontaktů v baterkovým prostoru)...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

Jj - a kdyby jenom ty bateriové kontakty.
Ale ten vytečený "bordel" z baterek (salmiak) pak tekl nejen spodkem tišťáku (který někdy úplně "sežral"); ale navzlínal třeba do MF traf, kde rovněž "sežral" přívody vinutí cívek; anebo i nožičky tranzistorů, . . .
Tady jsem si "vypůjčil" pár foto:
Přílohy
Občas se může stát, že přijímač je od vyteklých baterií poškozený i vážněji, jako třeba zde. Elektrolyt téměř "sežral" stínicí kryty cívek, dále i jeden kondenzátor a nožičky tranzistoru.
Občas se může stát, že přijímač je od vyteklých baterií poškozený i vážněji, jako třeba zde. Elektrolyt téměř "sežral" stínicí kryty cívek, dále i jeden kondenzátor a nožičky tranzistoru.
Velmi často narazíme na kus, který byl někdy začátkem devadesátých let odložený a zapomenutý i s bateriemi. Podle toho potom občas vypadá i bateriová skříňka i s nejbližším okolím.
Velmi často narazíme na kus, který byl někdy začátkem devadesátých let odložený a zapomenutý i s bateriemi. Podle toho potom občas vypadá i bateriová skříňka i s nejbližším okolím.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

sinclair píše:Pokud se pamatuju, tak byly potíže jen s beztrafovými konci, kde byly použité zároveň Ge a Si tranzistory v ss vazbě. Jinak jejich konce s trafy chodily perfektně a i při polovičním napětí zdrojů.
To musím souhlasit. Jejich konce ve dvojčinném zapojení byly naprosto bezchybné. Ty zmiňované konce ss vázané byly opravdu problém. Já jsem závadu nikdy nehledal,ale rovnou jsem vytahal všechny trandy po jednom jsem je měřil až jsem trefil ten vadný.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“