Podavač klíčů

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

No a nebylo by v tom pripade logicke dat ten elektrickej zamek az na mriz a nechat dvere otevrene? :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dron.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#18 Příspěvek od karelnoel »

jirkati píše:Logika mříže za vchodovými dveřmu je obvykle jednoduchá: pošťák má klíče, aby se dostal ke schránkám a dál do baráku nemá nikdo co lézt.
Tohle nemá reálné řešení a budeš se muset asi smířit s běháním ke mříži. Pokud má majitel domu stanovená nějaká pravidla (např. zamykání mříže) není radno je porušovat. "Přebírání" příchozích návštěvníků u mříže je docela účinné bezpečnostní opatření.
Jo to s tím pošťákem dává smysl :D
termit256 píše:No a nebylo by v tom pripade logicke dat ten elektrickej zamek az na mriz a nechat dvere otevrene? :-)
No jestli to je jen kvůli pošťákovi, tak samozřejmě nejvíc logické by bylo dát schránky ven a mříž nechat navždy otevřenou :D
ZdenekHQ píše:Dron.
ano, i to mě napadlo, ale to by musel být s realtime kamerou a to už se dostáváme finančně trochu jinam (kam nechci) :D, navíc bych se s tím musel naučit létat a to by mě asi stálo hodně dronů, kor kdybych se pak musel trefit zpátky do toho střešního okna tak, aby to minimálně nespadlo na chodník a někoho případně nezabilo :D
Naposledy upravil(a) karelnoel dne 12 srp 2019, 17:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#19 Příspěvek od Cowley »

Jak daleko je venkovní zvonkové tablo a plánovaný strojek na klíče?

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#20 Příspěvek od karelnoel »

No teď jsem ještě v práci nemůžu to změřit, ale odhadem 3-4 metry.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »



Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

Existují trezorové zámky na 9V baterii. Ovšem to musí dovolit někdo to tam našroubovat. Ale opět drahé.

Obecně v dnešní elektronické době by měla být mříž elektronická + uni klíč pro hasiče atd. (výpadek elektriky), jednotlivé kódy pro jednotlivé domácnosti s tím, že jsou jen jednou použitelné, pak se mění. Nic na tom není, ale železo je železo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#23 Příspěvek od karelnoel »

rnbw píše:
karelnoel píše:No jestli to je jen kvůli pošťákovi, tak samozřejmě nejvíc logické by bylo dát schránky ven a mříž nechat navždy otevřenou :D
Ano, to je civilizovane riesenie - horizontalne schranky pri vchodovych dverach.

Zamknuta mreza moze mat v pripade poziaru smrtelne nasledky.

Ten "podavac klucov" by bola zlozita mechanicka konstrukcia, ktoru by si musel priamo na mieste viackrat upravovat, kym by sa dosiahla nejaka pouzitelna spolahlivost. Preto vsetci hladaju ine riesenie.
Mechaniku bych už nějak doladil, neříkám že to bude jednoduché, ale aspoň si vyplním volné chvíle navíc žádný deadline k tomu přece jenom nemám :)

Spíš mi šlo o to, tam nemít tolik mechanických relátek, spínačů a drátů (obecně vynechat co nejvíc pokazitelné mechaniky) jako jich tam bylo v mým návrhu, který bohužel nedisponoval jakýmkoli logickým obvodem, kterýmu by stačilo třeba jen to jestli je tam kontakt :)

To s tím požárem mi ani nedošlo, to si mě trochu vyděsil 8O

Uživatelský avatar
hobbyrobot
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 02:00

#24 Příspěvek od hobbyrobot »

Namontuj si elektromgnetický zámek na vlastní schránku. Návštěva je před mříží, ty odblokuješ zámek, schránka se pootevře, návštěva vyzvedne klíček (BTW: patentní klíče jsou většinou z mosazi a hliníku, tak se magnet nechytá), zaklapne schránku, odemkne mříž a při odchodu ten klíček vrátí do schránky. Jako bonus ti vyzvedne a donese poštu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem nad tím přemýšlel. Problém je, když tam někdo nacpe moc pošty, tak to ten zámek neudrží (podle konstrukce).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#26 Příspěvek od karelnoel »

hobbyrobot píše:Namontuj si elektromgnetický zámek na vlastní schránku. Návštěva je před mříží, ty odblokuješ zámek, schránka se pootevře, návštěva vyzvedne klíček (BTW: patentní klíče jsou většinou z mosazi a hliníku, tak se magnet nechytá), zaklapne schránku, odemkne mříž a při odchodu ten klíček vrátí do schránky. Jako bonus ti vyzvedne a donese poštu.
To zní dobře, to mě nenapadlo, díky :) Minimálně je to stokrát jednodušší řešení než to moje plus teda ještě to s tou poštou :D

To s těma nemagnetickýma klíčema jsem včera taky zjistil, byl jsem trochu překvapen :D, ale jeden klíč ze svazku se chytil, tak sem si řekl, že bych obcházel zámečníky, dokud by nějaký neměl ty z magnetickýho kovu :D
ZdenekHQ píše:Taky jsem nad tím přemýšlel. Problém je, když tam někdo nacpe moc pošty, tak to ten zámek neudrží (podle konstrukce).
tohle by to asi udrželo https://arduino-shop.cz/arduino/1663-el ... c-12v.html, nebo myslíš že ne? Jen bych to potřeboval na 9V baterii a pak je ještě otázka co budu dělat, až ta baterka dojde :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Spíš vyřeš, jak to půjde otevřít i ručně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#28 Příspěvek od karelnoel »

Možná bych z toho původního zámku mohl uříznout ten plíšek co se otáčí současně při otočení klíče a tím otevírá schránku a namísto toho plíšku tam přidělal ten elektrický zámek, takže kdyby došla baterie, tak bych to otevřel klíčem, který by vlastně otočil celý ten elektricky zámek a dostal bych se tak dovnitř, tím by se taky vyřešilo to, že pro otevření schránky při použití jenom toho ele. zámku bych musel mít na klíčích ovladač. :)

Uživatelský avatar
karelnoel
Příspěvky: 29
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

#29 Příspěvek od karelnoel »

EDIT:

Jen bych to potřeboval nějak napojit na ten vysílač s přijímačem (třeba ten od gme níže) tak, aby to po stisknutí tlačítka na vysílači zůstalo nějakou dobou otevřený (třeba 30s) a aby to celé fungovalo na 9V baterii, může mi prosím někdo na to udělat schéma? :) (U vysílače to nemusí být 9V)

Ještě se chci zeptat, to VF potřebuje koder/dekoder i když z toho půjde jen jeden jednoduchý signál? (že bych třeba pustil jen proud do toho DATA pinu)

BTW zrovna jsem koupil tenhle zámek :)
https://www.aliexpress.com/item/3294674 ... b201603_53

GME - VF
https://www.gme.cz/modul-vysilac-prijimac-433mhz

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#30 Příspěvek od Yarda1 »

Házet návštěvě klíč z okna tu asi bylo zamítnuto. Kolik lidí k tobě chodí opakovaně? Pokud nějaký omezený počet a jsou důvěryhodní, nedalo by se to řešit tak, že bys jim rozdal kopie klíčů?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“