Když na to není místo, tak to tam nedáme (stmívač)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

A přitom je vše tak jednoduché a primitivní, že?
U automatického světla stačí seřídit citlivost, aby srala na psa a zároveň délku svitu podle potřebné praxe.
Ovládání na žaluzie či větrák a ostatní udělat mechanické (ruční) s tím, že je tam přimontované elektronické ovládání pro lepší pohodlnost. Je to jako u TV, mít na TV ovládací prvky pro případ ztráty či rozbití DO. Vynechání základního ručního ovládání není o firmě, aby ušetřila, ale o primitivním myšlení "techniků", co nemají vlastní zodpovědnost za nic. No a když je ještě další deboš ve vedení firmy, tak se nikdo nemůže divit o co vlastně někomu jde. Peníze si za to stejně naúčtují, jako by tam bylo to ruční i elektronické ovládání.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Hejnicek »

Dnes se vyrabi a dodava tak, aby se maximalne vydelalo a ne aby byl zakaznik spokojeny.
Pro nejake zalozni (treba mechanicke) ovladani neni uz v kalkulaci misto.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

Hejnicek píše:aby se maximalne vydelalo a ne aby byl zakaznik spokojeny.
to snad platí u veřejných zakázek pro mafie v zastupitelské a dotační "demokracii" nebo u globální masové výroby. U zakázek které platí suverén - občan od projektanta po realizaci snad si to snad jako investor může a má pohlídat, pokud není úplný trotl. (To že je trotl, je sice časté ale je to jeho volba).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#19 Příspěvek od kejki »

Nebo si trotla objedná. Neteři se nelíbila křivá železná futra. Nechala si rozmlátit barák, aby se pak zjistilo, že tam slavné obložky asi nepůjdou.

Na stmívání existuje několik systémů žárovek E27 apod., IKEA má třeba pěknou sadu, vypínač kulatý - doleva doprava jas, nahoru dolů barva světla a když se to pokazí, tak se prostě vyšroubuje žárovka.

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#20 Příspěvek od pepper »

Jeden příběh z inteligentního domu:

https://www.mojevideo.sk/video/30c63/inteligentna_domacnost.html

pepper

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

xsc píše:
Yarda1 píše:Když přijdu z venku do chodby a potřebuji se přezout a sundat kabát, světlo se samo rozsvítí, ale po chvilce zhasne a když jsem ještě v chodbě a potřebuji tam vidět, musím povyskočit.
Mnohem větší "půvab" mají taková inteligentní světla na hajzlu :-)
Ja to na hajzlu mam a funguje to naprosto perfektne :-)
Mam tam optickou zavoru ktera miri na cernou tecku dole na dverich, takze se rozsviti uz pri pootevreni dveri a zhasne cca 15 sekund po odchodu z hajzlu. Je tam samozrejme moznost i rucniho zapnuti kratsim nebo delsim stiskem tlacitka (lisi se v dobe po ktere se svetlo vypne). Funguje to tak dobre, ze si ani nevzpominam kdy jsem naposled ten vypinac pouzil. Ale ja mam maly hajzl kde se nada moc tancit, takze jsem porad v draze paprsku zavory.

S tim stmivacem je to fakt blbe, melo by to umet stmivat i tlacitkem nebo klasickym ovladacem. Ale jista inteligence je dobra vec, nemusim kdyz jdu spat behat a zhasinat svetla, zavirat okna apod. kdyz odchazim z domu to same, zapnu alarm a nestaram se o to jestli nekde svitim.

Proc bych ale mel chtit ovladat zarovky v apce mobilu netusim. Osobne jsem priznivcem vlastniho systemu, da to vic prace, ale udelas si to jak chces a nedockas se za par let pri poruse oznameni typu "to uz je stary system, to uz se nedela" pokud firma rovnou nezkrachuje.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Yarda1 »

Vzpomněl jsem si na film
https://www.csfd.cz/film/47475-muj-strycek/prehled/
je tam scéna, jak auto zajíždí do garáže, samozřejmě je tam fotobuňka co automaticky otevírá a zavírá garážová vrata. jednou auto zajelo do garáže a pak před fotobuňkou proběhl pes.
:D
EDIT: Garáž se zavřela, pán a paní zůstali zavření uvnitř. Pak přišla jejich posluhovačka, tak na ni zahalekali, ať přijde ke garáži (a projde kolem fotobuňky). Podle roku natočení je jasné, že tehdy slovo "počítač" znamenalo klimatizovanou místnost a ajťáky v bílých pláštích.

OT se psy a fotobuňkou: Kolega se angažoval v chrtích závodech a udělal časomíru s fotobuňkou co měřila čas závodů. Jednou mne požádal, abych ho tam u časmíry zastoupil. Byl tam jeden chovatel s nějakým trpasličím plemenem, své dva psy nechal taky běžet a zajímal se, v jakém čase doběhli. Problém byl v tom, že cílová fotobuňka byla nastavena na normální chrty, ti jeho chrtíci podběhli a časomíra nezareagovala (ten čas se zobrazoval jen u rozhodčích, diváci ho neviděli). Tak jsme na věži dali hlavy dohromady a pánovi jsme sdělili "kvalifikovaný odhad". A pán byl spokojený.
:D
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 14 říj 2020, 20:40, celkem upraveno 2 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

To jsem nepochopil. Ani neviděl. Zkus mi popsat, co se stalo v americkým filmu? Pokud jsou někde správně nainstalované optozávory a motorické pohony, nesmí za žádných okolností dojít k nežádoucí akci. Neuvažuji lidský faktor-lidskou blbost, kdy si uživatelé zjednodušují práci úmyslným vyřazením některých bezpečnostních čidel.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Prostě neměli vchod do domu přímo z garáže a ani garážový vrata vybavený vnitřním ovládáním. Vjíždějící auto aktivovalo jednu fotobuňku (dneska by se řeklo optickou závoru), ta otevřela vrata do garáže a pokud něco následně aktivovalo druhou fotobuňku umístěnou blíž ke garáži, elektronika měla za to, že auto zajelo do garáže a dala určitou dobu na opuštění auta a vyjití z garáže ven - pokud čokl přeběhnul přes paprsek dřív než auto, vrata se klidně mohly zavřít těsně za zajíždějícím autem a "uvěznit" tak pasažéry. Celý je to (scénáristou blbem) navymejšlený na základě gagu, předpokládajícího základní neznalost tvůrců takovýho systému, že totiž mechanicky uzavíratelný vrata/dveře mají z bezpečnostních důvodů mít vždycky ovládání z obou stran, respektive pokud ho nemají, musí bejt jinak zajištěnej bezpečnej odchod osob, který za takovýma dvěřma/vratama můžou zůstat zavřený - a to třeba i v případě výpadku napájení atd. Prostě do filmu se napíše jako scénář cokoliv a i seběvětší pýčovina, který by se prostě soudně uvažující návrhář takovejch systémů nikdy nedopustil, se stane hlavním zdrojem "zábavy" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“