Programátor / čtečeka EPROM

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pakosan
Příspěvky: 39
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#16 Příspěvek od pakosan »

Pánové,
dokáže někdo v Jihlavě a okolí zkopírovat program z jedné eprom 27C512 do druhé, třetí, i čtvrté? 8O
Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
pakosan
Příspěvky: 39
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#17 Příspěvek od pakosan »

Pánové,
tak nikdo to ani za úplatu nedokáže?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Já ti jich na Xeltecu zkopíruju třeba lopatu za poštovný, ale musel bys to poslat třeba Zásilkovnou, tu mám 150m od baráku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pakosan
Příspěvky: 39
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#19 Příspěvek od pakosan »

Děkuji za nabídku, potřeboval bych to do práce na řízení indukčního ohřevu. Mám jeden funkční a nemohu to na pár dní postrádat. Mam domluvenou mašinku s postupem u nás v Jihlavě, tak nějakej vzorek vyzkoušíme.
Ale díky.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Jestli máš obsah epromky ve formátu Intel HEX a nebo BIN, tak pár 27C512-tek tu mám.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od petula »

Mám též wilem programátor a mazačku UV, pokud budete někdo potřebovat...

Ale, mám dotaz ohledně Wilem. Má někdo znalosti jak napsat program, který dokáže naprogramovat obvod(y) Wilemem, které nejsou v jeho nabídce?
Wilem sice umí hodně, ale ne všechno :( a výrobce si vyrábí nové programátory ten můj starší už nedělá upgrade software. Jenže mě se mnechce kupovat nový programátor...

Uživatelský avatar
pakosan
Příspěvky: 39
Registrován: 02 úno 2014, 01:00

#22 Příspěvek od pakosan »

Děkuji převelice za nabídky, už jsem to pořešil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

K Willemu su schemy, su to len CMOSy 4xxx na paralelnom porte. Da sa podla toho napisat program.

Kedysi som urobil podporu Willemu pre SW flashrom (pre paralelne, LPC a FWH flash), dal som do kodu aj popis fungovania:
https://mail.coreboot.org/pipermail/fla ... 10727.html

Uživatelský avatar
jirkahw
Příspěvky: 33
Registrován: 08 črc 2012, 02:00

#24 Příspěvek od jirkahw »

Cinske levne programatory vetsinou bez problemu ctou i mazou/programuji i pameti flash eeprom typu 29F040, ale bohuzel u nich neumi aktivovat ani deaktivovat WH ochranu proti prepsani. Sice flash eeprom pameti umi i softwarove blokovat zapis do ruznych casti pameti, ale pokud se v nejakem programatoru aktivuje primo HW ochrana zapisu ( tusim potrebuje 12V), tak uz si s takovou pameti treba v programatoru Genius G510 neskrtnete. Urcite ale budou nejake jine nove programatory umet takovou pamet odemknout. Nejaka funkce Unlock by tam mela byt. Pameti 29F010/20/40 koupene v Cine chodi casto zamknute a to je pak docela na rpd. Pokud mate nekdo moznost overit futo funkci u sveho programatoru a pripadne zverejnit info jestli to vas programator podporuje ci ne, muze to pomoct i ostatnim.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“