jak zachovat vodotěsnost hodinek

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#16 Příspěvek od mluno »

Ty primky měly ze zadu na víčku text ve smyslu zkoušeno na 3 atmosféry (později 4 atmosféry nebo 0.4 MPa), ale jak ta zkouška vypadá nevím. Otec to vozíval na opravy do Poříčí a tam to opravili na počkání, pokud netrval na natlakování (proto jsem si myslel, že tam je přetlak, ale mohli tak klidně řikat vyčerpání vzduchu, co já vim). Používal jsem je zcela běžně ve vodě i mořské a nikdy do nich nenateklo (nesundaval jsem je). Otcovi na tom byly podobně s tím, že první se mu orosily v prvním dešti, tak je reklamoval a od té doby byl taky pokoj. Někde je ještě budu mít, ale protože v Poříčí je místo Klenotů Proratio, tak už je nemá kdo opravit (asi by to už nebylo třeba 15 korun za výměnu péra). Nostalgicky vzpomínám na doby když se vodotěsné hodinky daly vykoupat. To co se dneska prodává jako vodotěsné (i s daleko většími čísly 50M 100M a podobně, zajímavé je použití velkého m) to je spíš parodie a ne jen u výrobků z tržnice, kde je to snad každému jasné.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

No tak nikdo soudný, kdo si koupí hodinky na tržnici nemůže očekávat, že tyto ustojí nějaké koupání nebo tak něco.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“