teflónový hrot na odsávačku čssr

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#16 Příspěvek od oravan »

bojoval som tak isto z hrotom a dal som si vytočiť z tyče 1 meter 10€ mne vyšlo asi 15 hrotov a kolegovy som dal ostatok zatiaľ si z tým vystačím špekulujem po vákuovej tak neviem

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#17 Příspěvek od dred »

Pred pár dňami mi prišla takáto, Ešte veľa necucala, ale je fajn.
Přílohy
ods.png

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Socanský odsávačky mám dvě přes 35 let. Jsou celkem v permanenci a je na nich maximálně druhej hrot. Chce to přes hrot přetáhnout s přesahem asi 4-5 mm silikonovou hadičku se stěnou cca 0,8-1 mm. Chrání hrot a navíc zatěsňuje odsávaný pin. Prostě se mikropájkou ohřeje pin, zároveň se přiloží sosák odsávačky i přes hrot mikropájky, silikonka se zdeformuje a zatěsní podél pájecího hrotu a odsávačka se odpálí. Vytahal jsem takhle hromady DIL švábů a to i DIL40. Jen málokdy se noha součástky zcela neuvolnila a bylo potřeba nohu zapájet a odsát znova. Většinou je problém jen se součástkama, který mají piny v díře zkřížený pokud je osazovač předpružil aby mu součástky nevypadávaly při pájení. Pak je potřeba pájecím hrotem malinko zatlačit aby byl pin uprostřed díry a odsát.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“