Ořechy a jejich sbírání

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

nj jsem vůl mělo to být 12x12m :oops: .
Přílohy
K800_004.JPG

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

V..l je ten, co pálí listí. U něj to vyletí nahoru a o tři baráky dál se lidi dusej ve smradu. I naše zaprděná dědina má kontejner na bioodpad a kvůli listí z ořechů to hned první rok přetáhli přes vyhláškovou dobu do listopadu. Vloni už byl k dispozici celou zimu. Nebo s trochou močoviny zkompostovat.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#18 Příspěvek od Sandal »

Listí zásadně nehrabu a neoplocenou zahradu nechávám naschvál ladem(nepotřebuju ji, mám dost velkej pozemek).Dokonce tam mám i hromadu kamení.Proč?Bylo mi hrozně líto tý úžasný fauny co se tam vytvořila za původního majitele, kterej na to kašlal.Na zahradu mi choděj líhat srny, zajíci a mám tam dokonce i spoustu žížal v zemi a různý stonožky, brouky a co já vim co všechno.V hromadě kamení se usadily užovky stromové , což se divim kde se vzali ve středních Čechách.Je to u nás vzácnej druh.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od lesana87 »

kejki píše:Nebo s trochou močoviny zkompostovat.
Tak, správnej sedlák všechno vrátí zpátky půdě. Nandat do kompostu a párkrát zalejt matrošem ze žumpy.

Já mám na zahradě takovou hromadu větví, drnů a podobnýho matroše, bydlí mi v ní v létě ježek a ještěrky. Takové malé útočiště pro zvířátka. :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

kejki píše:V..l je ten, co pálí listí. U něj to vyletí nahoru a o tři baráky dál se lidi dusej ve smradu.
To bys tomu musel rozumět. Za prvé to všichni tady pálíme v sudech a vracíme do země jako hnojivo.Nahoru lertí opravdu jen ten kouř (zkus to někdy). Za druhé je to tady průmyslová oblast, kde nikdo nemá barák aspoň 1 km, protože by byl opravdu ten korunovanej. Za třetí, listí z ořešáku dávat do kompostu může dávat jen "umělec". :lol:

Uživatelský avatar
patrikvarga
Příspěvky: 1062
Registrován: 24 dub 2007, 02:00

#21 Příspěvek od patrikvarga »

Moje orechy napadli američania . :(
Přílohy
orech.jpg
orech 2.jpg
Naposledy upravil(a) patrikvarga dne 03 říj 2019, 13:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

V 50. letech mandelinka a teď tohle.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

kejki píše:V..l je ten, co pálí listí.
Já si dvakrát do roka klasickej čouďák neodpustím, protože pak tady celou zimu čuchám, jak lidi podpalují v kotlu vyhozeným košem se všemi důsledky. To je smrad, že by se člověk poblil.

Ovšem cpu do toho trubkou vzduch, takže to hoří jasným plamenem a za dvě hodiny je hotovo. Nevýhoda je trošku víc popelu ve vzduchu, ale to aspoň pohnojí zahradu. A zásadně když je hnusně, to mají všichni zavřený okna.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#24 Příspěvek od microlan »

Mám stejný problém. Celá úroda zničena.

Napadlo mě použít dusíkaté vápno, pomocí kterého jsem před lety zlikvidoval škůdce na bramborách, takové malé slimáčky, nebo červi, kteří po 3 letech už dokázali navrtat každou bramboru. Tak jsem dal do rýh při sadbě to dusíkaté vápno a po 2 letech byl klid.

Jenže mám pod ořešákem trávník, jak to zapravit do půdy, aby to zafungovalo stejně?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Ano, byl jsem takový vůl a pálil. Takový vůl abych kompostoval jsem vzhledem ke schopnosti čtení nebyl . Dnes poctivě odvezu do SD . A nejvíc mne s e r e soused důchodce , co dopoledne shrabe a když přijdu z práce , tak zapálí ...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od PotPalo »

Odjakživa sa pálilo aj kompostovalo, a ľudstvo nevyhynulo. Skôr naopak.

(ja nemám orech, vlastne nemám ani meter štvorcový zeme, tak neriešim)
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 03 říj 2019, 21:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Inu len blbec nemení svoje správanie , a proto sa nepáli a orechové lístie sa nekompostuje ....... Možná na EB ....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

microlan píše:Jenže mám pod ořešákem trávník, jak to zapravit do půdy, aby to zafungovalo stejně?
Naprosto normálně. Půda kolem ořešáku se jednou za čas prostě zryje. Já se chystám právě letos prořezat suché větve a větve, které jsou tak dlouhé, že lezou za plot a k sousedům (jen dolní konce). Ořechy zbytečně padají i k nim a později i listí (když budou chtít ořechy, tak si mohou přijít nasbírat). Zároveň budu zem v oblasti ořešáku rotavátorovat - je to rychlejší než jen rytí. No a potom samozřejmě trochu té chemie, co potřebuje - popel z listí, mletý vápenec (2 kg na každých 10 m² koruny) a něco na ošetření, ale to až na jaře.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#29 Příspěvek od bu2520 »

každý rok na jaře vykopu díru hlínu překatruju a doplním záhony a celý rok do té jámy dávám zelený odpad včetně ořešákového listí posbíraného sekačkou tuto skládku prohrabuje celoročně několik slepic. Druhý rok vykopu jámu vedle a postupuji stejně, až třetím rokem se vracím na výkop do jámy č1 a vybírám kvalitní hlínu plnou žížal. Tenhle koloběh dělám už spoustu let, velká výhoda drůbeže je i ta , že kompost po dvou letech je zcela bez plevelu, který ve druhém roce dokonale vyzobou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

To jo , když máš tolik energie ..... Za dva roky ano .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“