Shanim elku 35Y31

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Proč je stupnice vzhůru nohama? 8O
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#17 Příspěvek od Hejnicek »

:) :)

Diky. Uz blbe vidim, tak jsem asi na frnaku nemel zrovna brejle, kdyz jsem se tam poctive snazil narvat i ty gumovy pasky kolem skla.

Chjo, jeste to budu muset rozebrat .

To tak nemuzu samozrejme nechat.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#18 Příspěvek od Zdenek_Valter »

rnbw píše:Tak potom najlepsie (auto)trafo na 110/120V, .....
Mám tu trafo na cca 220 - 120 V
pokud bys měl zájem pošli SZ.....

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Hejnicek »

Pokud je to ten autotransormator Krizik, byl by zajimavy i jako historicky exponat. Ale uz nevim kam bych toho macka dal.

Jinak nejake klasicke trafo 220/110V tovarni vyroby byvaleho Ceskoslovenka mam, pouzivam ho na obcasny provoz emerickeho predvalecneho radia PHILCO.

Uživatelský avatar
Zdenek_Valter
Příspěvky: 89
Registrován: 03 pro 2015, 01:00
Bydliště: Ústí n.L.

#20 Příspěvek od Zdenek_Valter »

Hejnicek píše:Pokud je to ten autotransormator Krizik, byl by zajimavy i jako historicky exponat.........
Ne je to jen obyčejný transformátor cca 600W.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#21 Příspěvek od jirka5 »

Chodí ti velice slušně Radiožurnál na DV, to mě doma tone v rušení zářivkového charakteru, ale zdá se mi, že ti vůbec nechodí střední vlny, spec. Praha na 639 kHz (ta mi tady zase řve), nebo se mýlím?

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Hejnicek »

Ne nemylis,
mam to otoceny oproti tobe.
SV sice jdou, ale hur nez DV. Ty jdou zase paradne.

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#23 Příspěvek od jirka5 »

To je divný. Když ti jdou takhle krásně DV, musí frčet i střední vlny. Zkus zkontrolovat vstupní cívky a vlnový přepínač a hlavně pak pading C13. Pořídil jsem si na kontrolu těchto kondenzátorů LC měřič z Číny a nestačím se divit, kolik slíďáků je chcíplých. Zkontroloval jsem ho samozřejmě před prvním použitím pomocí můstku Tesla BM509 a údaje se proti analogové stupnici vůbec nelišily, jenomže ten čínský umí měřit i jednotky pF, zatímco BM509 má nejnižší rozsah 100pF na 100dílkové stupnici.
Jinak je vidět, že zvětšení předřadných odporů zabralo a potvrzuje to moji zkušenost, že tohle rádio čím je napájeno nižším napětím, tím méně vrčí.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#24 Příspěvek od Hejnicek »

Ahoj,
na vstupnich civkach jsem mel oko a svrbeni v prstech se sroubovakem v ruce.
Ovsem tato civkova souprava byla oproti te v druhem radiu rozkousane totalne od mysi, tak krasna, ze jsem s civkami vubec nic nedelal.
Jen KV mela urvane vyvody, ale slo to opravit.
Tato civkova souprava asi pochazi ze starsi vyrobni serie, na soucastkach je dost voskove zalivky.
Ta rozkousana varianta uz je bez zalivky, jadra jsou sychrovana kouskem gumicky.
C13 jsem meril, ale asi jen hruba kontrola, nesoustredil jsem se urcite, na naprosto presnou hodnotu.
BM509 mam, ale kondiky uz radsi merim tez digitalnim C metrem. Je to urcite taky cinsky stroj, neb je v nejakem zelenem tlustem ochrannem futralu a ten smrdi jak fuj tajksl. Ovsem meri dobre.
Ted mam v trucovne jiny projekt a tim i bordel. Az to dokoncim, podivam se jeste na to Trio.
Skrinka po vycisteni vypada perfektne, jen knofliky bych chtel lepsi.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“