Výběr mezi TV Samsung a LG

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od robo »

Když si pročteš tuto sekci tak je to vetšinou LG kde umře podsvit. Víc než u jiných značek. Neopravuji tv takže osobní zkušeností nemám, počkej až se k tomu vyjádří profíci jak je na tom LG.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

xsc píše:...Samsung řadí zásadně podle abecedy a třídění je možné jen vzájemnou záměnou pozic. Nevím, jestli jsou Korejci tak pitomí, nebo se jim to líbí, ale blbé třídění je u Samsungů prostě vlastnost. Každý čínský STB to umí líp...
Já jsem nemyslel třídění už naladěných programů, to přece jde nepoužít.Jde nezapnout ani ukládání podle LCN, takže zvolím multiplex (automatické ladění vyzkouším až po vypnutí DVB-T), potvrdím "Vyhledat" a programy se mi uloží tak, jak jsou seřazené v multiplexu. Bohužel se mi pak při krokování programy střídají pět televizí - osm rádií - svanáct televizí - dvě rádia atd...
Máš pravdu, každý čínský STB to umí líp, protože obě služby ukládá zvlášť a jsou dálkovým ovladačem přepínat.
Ale co je to proti Hyundai...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

robo píše:Když si pročteš tuto sekci tak je to vetšinou LG kde umře podsvit. Víc než u jiných značek.
Ano, už rnbw na to upozorňoval. Věř tomu, že je lepší měnit diody v podsvitu než shánět a měnit mainboard a to minimálně cenově. V TV LG větších jak 40" jsem pár Direct podsvitů spravoval, není to tak hrozné, ale musíš to umět rozložit a složit a mít na to místo. Daleko horší mi připadá výměna 1-3 diod v Edge podsvitu pokud nechceš měnit rovnou celý pásek. A těch pár případů s mainboardem, kde se nakonec musela deska koupit a měnit celá, tak jen potvrzuje cenově nákladnější opravu když nepočítám v porovnání cenu práce, ale jen materiálu.
A ano, stačí si po zakoupené stáhnout podsvit v menu na rozumnou úroveň a neodchází to tak brzy. Samsungy ty problémy s Direct podsvitem čekají taky.
Mně se jednalo spíše o porovnání těch dvou typů TV v dané cenové relaci od Samsungu a LG a LG při tom vyšla o 3 body lépe. A zrovna tam, kde na tom záleží víc než na ladění programů nebo pozdější opravě podsvitu.
Jinak děkuji všem, co přispěli se svými dobrými i špatnými zkušenostmi. Aspoň se jednou za čas dozvíme o stavu daného zboží.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

Hill píše:Já jsem nemyslel třídění už naladěných programů, to přece jde nepoužít.
Já taky ne. Mně to podle abecedy srovná hned při automatickém ladění. Při ručním ladění podle kanálů je to občas taky vtipné, protože on využije všechny vzniklé mezery. Takže pokud jsem někdy něco smazal, při ladění jednoho muxu nejdřív programy obsadí "díry" a až ten zbytek se zařadí na konec.

Uživatelský avatar
bumbo
Příspěvky: 167
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#20 Příspěvek od bumbo »

Ja bych volil edge podsvícení.Dělám hodně tv dovezených z německa a v 90 procentech tam je podsvícení edge.A většinou je podsvícení v pohodě.Dělat podsvícení edge nebo direct mi přijde nastejno.U edge nemusím alespon seřizovat difuzory.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“