Philips 37PFL5603D vadný obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

p32 píše:
decmen píše:Některé typy AS15 mají zespodu plošku na připájení,
Není to ploška na připájení, ale na chlazení, která se pŕipájí. Můžeš ho po odpájení nahradit klasickým. V tomto případě bych doporučil obvod odpájet, zkontrolovat na desce cestičky a připájet jiný. Už se mi taky stalo, že jsem místo dobrého dal použitý a špatný.
Tak treba ísť očnému, alebo si kúpiť lepšiu lupu či USB mikroskop.
Oboje mám avšak lupa podsvetlená ledkami mi viac vyhovuje, samozrejme umytá :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Mně na to postačuje hodinářská lupa asi 8x zvětšení. Když mi špatně ukazuje, tak ji utřu a nejlépe z obou stran. Někdo na blízko bez brýlí nevidí vůbec nic. :wink:

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#18 Příspěvek od Heno »

Neboj sa aj ty tak dopadnes...

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#19 Příspěvek od decmen »

Pánové,nehadejte se, mam brýle i usb mikroskop. IO byl nový, plošky řádně očištěné, nedělal jsem to poprvé.
Byl jsem odpoledne na montáži T2 a přijel tak zmlácený, že tahle telka musí počkat, já usnul na gauči v obýváku. Zítra snad bude líp, změřím napájení a dám vědět.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#20 Příspěvek od decmen »

Dostal jsem se k tomu až dnes odpoledne. Vyměnil jsem AS15-HF za ten samý od jiného Číňana, ale tato várka má na spodní straně tu zmiňovanou plošku na chlazení, jenže zde stejně nebylo na co připájet. Telka jede už víc jak dvě hodiny bez problémů, takže tamto byl asi fejkový kus z jiné dodávky. Beru to vždy po 5ks od různých alíků.
Děkuji všem za reakce.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Hlavne, že si mal merať napätie... Najprv pochybuješ v čom to môže byť, potom ale neskúmaš nakoniec nič... A veď ono ta to raz dobehne :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od PotPalo »

Možno ho iba príliš zohrial pri letovaní. Tieto čínske novodobé súčiastky sú na toto moc háklivé. Trochu viac tepla, a už sa poškodia tak, že síce fungujú, ale sami sa potom prehrievajú a čoskoro je po nich. Horúcim vzduchom by som na ne radšej moc nešiel.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“