220V konektor na RFT Stern Elite 2000 (OIRT)

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, použili to. Koukal jsem na to a není tam uveden výrobce ani ta značka ESČ; jen 6A a 250V. Čert ví, kde to tehdy soudruzi z Meopty sehnali.
Mám i originál šňůru k tomu.
Přílohy
kábl.jpg
Model AS3 (1988-?)
Model AS3 (1988-?)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

To provedení káblu i panelové zástrčky se širokýma ušima, je podle vzhledu z NDR. Stejný měly novější aparáty Vermona-Regent, z druhé půle 80.let.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Hubert_79 »

Vidíš, díky. I ta zástrčka je jiná, než měly šňůry u nás vyráběné. Nejčastější byla taková ta bílá, jak do ní šel ten vnitřek dát i obráceně - když byla zásuvka s kolíkem dole. Což třeba měla babička v bytě v Kladně (z 50. let) u všech zásuvek.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

Ne, tahle bílá zástrčka je jeden z úplně běžných modelů ABB.
Je to kombinovaná zástrčka 5537 /Schuko+CZ/ s bočními pery i dutinkou, která se dá používat v celé Evropě a vyráběla se zhruba souběžně s modelem 5534. Možná i dodnes.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#20 Příspěvek od Achab »

Stejnou šňůru jako na fotce mám k přístroji Metra PU170, rok výroby kolem 1985. Na přívodce 250/6 je typové číslo 063075, ESČ a znak Kablo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Takyto kabel som niekde mal, ale zastrcka do zasuvky nebola rozoberatelna. Na fotke je asi vymenena.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#22 Příspěvek od Achab »

Originální šňůra k PU170 měla rozebíratelnou vidlici. Mimochodem pokud má někdo šňůry od PU170 nazbyt, měl bych zájem. U mého kusu chybí provedení s vidlicí a s měřícími kleštěmi. Běžné PC kabely z obchodu mají větší odpor, na kontaktech navíc nestabilní.
Přílohy
Šnůra s vidlicí, vzadu provedení s měřícími kolíky
Šnůra s vidlicí, vzadu provedení s měřícími kolíky

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#23 Příspěvek od sinclair »

Může být. V první fázi dederón dodával šedé síťové šňůry k jejich přístrojům s rozebíratelnou Schuko vidlicí bez dutinky a přímým vývodem. Ta se nutně musela vyměnit za československou, aby to šlo vůbec zapnout. Pár jich ještě mám, krémové a světlešedé. Byly např. montovány i na populární DDR 300W cestovní spirálky.
Zřejmě to pánům z EZÚ nějak uniklo.
Pozdější dodávky už měly tutéž, DDR rozebíratelnou vidlici, ale univerzální, s dutinkou i Schuko péry a přímým vývodem.
Dederón vyráběl i kabely s lisovanou Schuko vidlicí a přímým vývodem, jenže na druhé straně nebylo klasické "euro", ale něco jemu velmi podobného. Panelové zástrčky k tomu byly černé bakelitové, měly mírně jiné umístění středního kolíku /níž, blíže ke krajním/, ale hlavně měla sestava jeden velký střední zub, namísto těch dvou bočních zkosení, co má novější euro.
Tyhle panelové zástrčky měly ty nejstarší dovezené Vermony a možná i něco jiného. Když se kabel ztratil či zlomil, často to skončilo naletováním žil na kolíky, protože do toho nic jiného nešlo napasovat.
Viděl jsem i předělávky na tuzemskou sestavu, jakou používaly Vráble, ale s nezapojeným PE, neboť to začalo uzemněním celého šasi bručet. V původní sestavě totiž bylo s PE spojeno jen jádro galvanicky odizolovaného trafa, ale ne celá kostra. Vyhnuli se tak nevyhnutným zemním smyčkám.
Na kabel třeba k Aspectomatům či Pentaconům se už nepamatuju, ale myslím, že tam bylo už novější euro.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Achab: Kvalitny kabel sa da zohnat od znackoveho PC alebo servera (tie byvaju hrubsie). V obchode sa bezne predavaju smejdy, ktore niekedy ani nejdu zasunut do protikusu alebo tam naopak nedrzia.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

@rnbw: můžeš nějaký doporučit? Abych nekoupil stejný šmejd, jenom předražený.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

rnbw píše:Achab: Kvalitny kabel sa da zohnat od znackoveho PC alebo servera (tie byvaju hrubsie).
Proto ty šedé kabely, co jsem měl od promítaček opatruji :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Kabel sa nasiel. Je to z NDR?
Přílohy
kabel_ndr_3.jpg
kabel_ndr_2.jpg
kabel_ndr_1.jpg

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#28 Příspěvek od Achab »

Podle značky z Kabla. Přívodka 063075 je stejná, jako na zmíněných šňůrách k PU170.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Hubert_79 »

Kablo. Ten můj má stejný ten konec do přístroje. A koukám, že i na tom konci do přístroje je značka Kablo taky.
Proč ale ten můj má bílou zástrčku už nezjistím. Možná exportní provedení, možná tu zástrčku někdo nahradil kvůli zničení původní...?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“