Poznate plody?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Neboj, i to zvládneš. Když, tak řekneme Bobobovi. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Hubert_79 »

Nemaluj čerty na zeď 8O I když zrovna tuto osobu jsem na mysli vůbec neměl.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

To Hubert_79
Mě ani tak nešlo o ten odcitovaný text (byť byl hned za příspěvkem s tímto textem a Pravidla to nedoporučují), ale o to, koho že jsi to citoval.
Většina tvých předchozích citací byla totiž "anonymní" (bez nicku uživatele!) a v dlouhých vláknech nebylo zase tak lehké najít, čí text jsi vlastně odcitoval.
Takže asi tak - a neber to jako výtku, spíše jako doporučení citovat konkretně.
A ještě - ani v tomto nejsi sám. Takhle cituje hodně uživatelů EB. A někteří neumí citovat vůbec - a přitom je to tak jednoduché: kliknout na tlačítko "citovat" (vpravo nahoře) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

a v dlouhých vláknech nebylo zase tak lehké najít, čí text jsi vlastně odcitoval.
Zde se střetávají dva principy:

1) kdo to řekl, s větším důrazem na autora výroku než na sdělovaný obsah; používané obvykle jako úvod pro diskusní fauly ad hominem, případně v drsnější podobě kdo to vykecal a co s ním proto uděláme, viz kauzy Manning, Asssange atd.,

nebo

2) co je obsahem sdělení, kde nezdůrazňujeme autora, ale spíš myšlenku, případně doufáme, že se nad obsahem sdělení někdo zamyslí.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

kokun píše:Citace se jménem vs citace anonymní
Máš pravdu, je lepší tam psát koho cituji.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

kokun píše:Mě ani tak nešlo o ten odcitovaný text (byť byl hned za příspěvkem s tímto textem a Pravidla to nedoporučují)...
Toho jsem si při psaní mého příspěvku nevšiml, dávám ti v tom za pravdu. :oops:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše: 1) kdo to řekl, s větším důrazem na autora výroku než na sdělovaný obsah; používané obvykle jako úvod pro diskusní fauly ad hominem, případně v drsnější podobě kdo to vykecal a co s ním proto uděláme, viz kauzy Manning, Asssange atd.,
To je pěkná blbost, citace je citace. Mně spíše připadá, že ořezání autora je buď pohodlnějši nebo připosranější. Vždycky to bude asi nějaký záměr než jen normální citace s autorem a vyříznutí nepotřebného textu.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“