Rozebrání vřetena rozbrus Narex EBU 23-E2

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Venkovního kroužku se lehce zbavíš po rozmlácení kuličkový klece a sesypání kuliček ke straně. Ale co s malým kroužkem, naříznout ho flexou když je hned vedle dost velký kolo jde hóodně blbě a můžeš navíc něco počubit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Normálně ho odbrousím na placato z obou stran , tak 1-2 desetiny tam nechám a potom jde dolů lehce . Žádné mlácení . Používám na jakákoliv ložiska na hřídelích .
Přílohy
seříznutí ložiska.png

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

A jak se flexou dostaneš do koutů, když z jedný strany je osazení hřídele a z druhý nalisovaný kolo? Vždycky tam zůstane v koutě rádius a dost pochybuju, že rupne. A navíc, tady mu to drží nalisovaný ozubený kolo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Kdyz do toho jebnes kladivem tak to rupne i kdyz to neni uplne obrousene, taky to tak delavam. Kdyz se trochu lizne i to osazeni, nicemu to nevadi. Ale jeho problem to neresi, protoze tam stejne nove lozisko nedostane bez toho aniz by to kolo sundal, takze zbytecna prace. Vyklepat lozisto neni problem, to tam nebyva tak natesno narazene.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od petrfilipi »

Já vnější obal ložiska od vnitřního odděluji tak, že zničím klec pro kuličky, ty seskupím na jedné straně, jednu vyndám a pak už to jde samo.
Myslím, že obráceným postupem se i ložiska vyrábějí.

PF

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od workhard »

Ano, to víme, tady šlo o to, jak dostat dolů ten vnitřní kroužek žeano, i když zrovna tady je to prd platné, když tam nové ložisko bez sundání všeho stejně nedostaneš. Inu Narex, po zkušenostech s jejich příklepovkami už mi to nesmí do baráku.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

petrfilipi píše:Já vnější obal ložiska od vnitřního odděluji tak, že zničím klec pro kuličky,
PF
Opakuješ pouze to, co jsem napsal na začátku stránky...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“