český název pro capacitive stylus

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Danhard: odporový to není. Zatlačením zploštíš tu vodivou gumu na stylusu, tak se zvětší průměr styčnýho bodu. Noťas ty "pady"na touchpadu má mnohem větší, než tablet na obrazovce. Tak taky musí být stylus tlustší, aby těch padů zakryl několik.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#17 Příspěvek od danhard »

Achab píše:Taky jsem přepravci říkal, že je to jako od slona chobotem a ještě přes půl stránky. Ale údajně to nikomu nevadí...
Tři křížky jsou čitelný docela dobře :lol:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#18 Příspěvek od keemo »

Artaban001 píše:Danhard: odporový to není. Zatlačením zploštíš tu vodivou gumu na stylusu, tak se zvětší průměr styčnýho bodu. Noťas ty "pady"na touchpadu má mnohem větší, než tablet na obrazovce. Tak taky musí být stylus tlustší, aby těch padů zakryl několik.
Ani neni potreba tlacit. Ten stylus je kovovy takze detekce zmeny kapacity probehne spolehlive :)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Touchpad obsahuje pole bodů ve tvaru mřížky. Každý bod je napájen střídavým signálem, který je dodáván řídícím obvodem. Když jsem k touchpadu přiblížil elektrostatickou detekční zkoušečku ze soupravy trasovače kabelů, zjistil jsem, že ten šváb nějak reguluje buzení těch plošek a taky se probouzí z klidovýho režimu. Stylus to bere takový, který má tak velkou "styčnou plochu" že překrývá víc bodů té mřížky. No a takový displej mobilu, či tabletu je má mnohem menší, než touchpad notebooku... A proto na něj musím víc tlačit, aby se víc ty gumy dotýkalo touchpadu... A i když touchpad ví o stylusu na vzdálenost 10cm, přesto na něj nereaguje korektně, dokud na něj nepřitlačím.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od petula »

vyrobil jsem si vlastní šťourátko. Za 5 minut a zadara.
Stačí špejle a na konec špejle přilepit malý kousek černé pěnové hmoty, co se do ní strkají integráče. Funguje to skvěle. :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“