Základní deska gigabyte z87hd3 nelze spustit

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Taky si myslím, že když ho odstraní, tak to pojede dál. :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Na odstranění nemám gule. Možná tam hajzlík bude i přilepený, předehřev nevlastním.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Nema byt preco prilepeny a nema ani pad v strede. Takze sa zoberie ostry lamaci noz alebo skalpel a opatrne sa odrezu piny tesne pri puzdre. Nasledne sa spajkovackou a cinom ocisti doska od pinov. Nakoniec treba ocistit pady na doske (su dost nahusto), aby tam neboli skraty.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Tak jsem nakonec koule našel :) horkovzduch a násada ta tento BGA nezabral. Takže lámací nůž. Za chvilku bylo po všem, ani neštěkl. Očistil jsem místo, po mém zásahu by tam připájet nový chip ani nešel, smůla. A druhá že to stejně nejede. Ale k dobru je fakt že se na desce už nic nehřeje. Zavolám Grétě jestli nemá zájem o kus HW, nějaký doláč by se hodil. Jebnutá je na to dostatečně.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Hmmm.. Odrezať piny a potom to čistiť je dosť riskantné, niekedy sa odtrhnú od dosky. Ja som takto potreboval dať dolu spálený čip pre onboard LAN. Stačil turbo zapalovač, chvíľku nahrievať, a pinzetou dať dolu. Ešte som odsávacím pásikom očistil niekoľko spojených pinov, a hotovo. Doska fungovala, LAN som dal do PCI slotu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od rnbw »

Zvukovku a sietovku som vymienal teplovzdusnou pistolou (mal som jednu dosku, kde ich nejaky expert odpalil obe), byvaju na kraji dosky, takze sa da vzduch smerovat prec od slotov. Pri firewire v strede medzi slotmi je to horsie (a zapalovac nemam).

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#22 Příspěvek od robo »

nějaký pin na desce u toho zařval. Kontroloval jsem ono místo ještě pod mikroskopem a fakt je tam čisto. Žádné spoje mezi sebou. Přemýšlím proč to chcíplo, ona dedukce může k něčemu dojít. Zdroj se zdá že jede. Pokud by to bylo ze zdroje tak ten většinou už nenahodíš jak je kaput. Deska už něco pamatuje je dost možné že umřela na starobu. Našel jsem někoho co má tu stejnou desku s proc, pamětí. Ale píše že odešel zdroj a desku nemá jak vyzkoušet. Mám chuť vzít na test ten svůj zdroj ale přece jenom co kdyby ten zdroj byl původcem problému. Nový zdroj stojí, ten stejný asi 1400 což do tak starého pc se mě příčí. Za podobné peníze seženu komplet pc. Tak teď nevím jak se k tomu postavit.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Tak si kup zdroj za 5-6 stovek. Udělá stejnou práci.

Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 175
Registrován: 31 led 2012, 01:00
Bydliště: Liberecký kraj

#24 Příspěvek od kentan »

U mě je to asi konečná. Zkusil jsem jiný zdroj. Zkusil jsem desku úplně bez cpu a ram. Zkusil jsem přepájet paměti biosu mezi sebou. Pořát nic. Jediný čeho jsem si všiml je, když byla deska ve standby, dříve měly usb 5Voltů. Nyní ne, ale když je na usb ,,dosadim,, ze zdroje před poly-switch na tvrdo, odběr je 4A a hrozně se hřeje chipset. Takže musim sehnat jinou desku, pokud je ovšem ještě funkční cpu. Děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Ano, to je jasne - odpaleny chipset. Takto odpalenych dosiek mam kopu na suciastky.

Uživatelský avatar
lucasan
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 49
Registrován: 19 čer 2018, 02:00

#26 Příspěvek od lucasan »

kentan píše:U mě je to asi konečná. Zkusil jsem jiný zdroj. Zkusil jsem desku úplně bez cpu a ram. Zkusil jsem přepájet paměti biosu mezi sebou. Pořát nic. Jediný čeho jsem si všiml je, když byla deska ve standby, dříve měly usb 5Voltů. Nyní ne, ale když je na usb ,,dosadim,, ze zdroje před poly-switch na tvrdo, odběr je 4A a hrozně se hřeje chipset. Takže musim sehnat jinou desku, pokud je ovšem ještě funkční cpu. Děkuji za pomoc.
8O no command


:lol:

řek bych že to můžeš hodit do šrotu

MB nezapínej bez CPU RAM GPU proč nic to nebude dělat BIOS potřebuje RAM paměť pokud nemáš ramku a zbytek máš obraz z GPU nedostaneš na monitor stejně tak bez CPU to fungovat nebude jen z holou ramkou vše se vším přímo souvisí

pokud nešel zapnout měl si vyzkoušet prvně zdroj nejlépe na jiném PC či MB z komponenty (zkrátka vidím že ta hromádka DPS jede) pokud to není zdrojem pak začít řešit komponenty asi bude něco v křemíkovém nebí pokud to není samotná MB píšeš že si na USB přiváděl napětí :roll: ale dříve si je měl trvale i ve stand-by pod napětím nic zvláštního je to volitelná vlastnost MB jak u které ale

když teda nemáš to napětí na USB a dříve bylo napadamě že ti odešel nějaký ten tranďak atd co se stará o napájení na desce pokud ne rovnou PG a logika která se stará o správné napětí ze zdroje

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Ma tam skrat v chipsete a ten mu stahuje 5VSB, preto to nejde ani zapnut.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

další českej tiktak :o

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#29 Příspěvek od robo »

Sehnal jsem druhou desku GA-965P-DS4, ta původní má na konci DQS. Čeho jsem si všiml tak původní měla přídavné 2*12V a tu co jsem koupil tak ma 1*12V druhý konektor je zaslepený. Po testech mimo skříň nasledovalo zabudování do skříně, další zkouška. Následně jsem připojil hdd, cdrom a počítač zase ožil.
Ještě dotaz, jak se jmenuje, kde to koupit úchyt chladiče do desky. Ty trny jsou unavený. Díky
Přílohy
chladič.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Ten dvojity ATX12V konektor sa pouzival len na extremne zrave procesory P4 Extreme Edition (130W).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“